REKLAMA

Bilans pożaru w Sabniach. Spłonęła duża hala i 1800 ton rzepaku.

13:30, 15.05.2017 | INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP NIECIECZ
REKLAMA
Skomentuj

Straty po nocnym pożarze są ogromne, tylko zboże biorąc pod uwagę obecne ceny warte było ok. 3 mln zł. Policja wyjaśnia przyczyny powstania ognia.

W niedzielę minutę po godzinie 3 w nocy, do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej w Sokołowie Podlaskim, wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu zbożowego w miejscowości Sabnie. Dyspozytor natychmiast na miejsce pożaru zadysponował bardzo duże siły gaśnicze z gminy Sabnie i gminy Sterdyń oraz 4 zastępy z JRG. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar wewnątrz magazynu, w którym składowane były różnego rodzaju zboża. Pożarem objęty był rzepak składowany na pryzmie o wymiarach 20x23x6 m, oraz taśmociąg.
Jak informuje naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sokołowie bryg. mgr inż. Sławomir Iwański: "Strażacy ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego prowadzili działania gaśnicze z ziemi podając kilka prądów gaśniczych na płonący rzepak, a także 2 prądy gaśnicze w celu schłodzenia konstrukcji oraz z wysokości, wykorzystując do tego podnośnik hydrauliczny oraz otwór technologiczny, przez który podawany był prąd wody".
W czasie prowadzenia akcji gaśniczej na miejsce na polecenie kierującego działaniami ratowniczymi, wezwana została osoba z nadzoru budowlanego, która miała za zadanie sprawdzić czy budynek, który na wskutek działania wysokich temperatur doznał odkształceń konstrukcyjnych nie zagraża bezpieczeństwu strażaków prowadzących akcję gaśniczą. Po oględzinach osoba z nadzoru budowlanego wyraziła zgodę na prowadzenie dalszych działań.
Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru, do zadań strażaków należało przewietrzenie hali magazynowej, w której panowało mocne zadymienie oraz przelewanie spalonych ziaren rzepaku. Spaleniu uległo ponad 1800 ton rzepaku. W akcji trwającej ponad 9 godzin wzięło udział 9 zastępów OSP w tym 5 z KSRG oraz 4 zastępy JRG w tym 2 SLRr
Policja wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do wybuchu ognia.

(INFO: SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. OSP NIECIECZ)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2017