Zabił i zakopał psa, teraz grozi mu do 2 lat więzienia

14:28, 03.08.2017 | ST. SIERŻ. DOMINIKA ROZBICKA
REKLAMA
Skomentuj

Sokołowscy policjanci zatrzymali 56-latka z gminy Ceranów podejrzanego o zabicie psa. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

We wtorek, 1 sierpnia,  sokołowscy policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z posesji na terenie gminy Ceranów miało dojść do zabicia 7-letniego psa. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 56-latek pobił kijem swojego psa, a następnie zwłoki czworonoga zakopał w pobliżu swojej posesji.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 56-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Jak tłumaczył, pies miał być chory, dlatego go uśmiercił.
56-latkowi przedstawiono zarzut z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt tj. zabicie zwierzęcia. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5 lat zakazu posiadania zwierząt domowych oraz wpłacenia 500 zł na świadczenie na rzecz zwierząt.  Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi PP w Kosowie Lackim.

(ST. SIERŻ. DOMINIKA ROZBICKA)
REKLAMA

Komentarze (1)

KajkoKajko

1 1

Dać po 10 lat każdemu, kto zażył kiedykolwiek antybiotyk! Ile istnień - nie wiemy na pewno czy czujących - zgładził! Zwierzęta trzeba szanować, to - jak powiadał św. Franciszek nasi mniejsi bracia, ale wsadzać kogoś za psa? Nawet Pan dwupromilowy jest jednak człowiekiem! Jeśli zwierzęta są jak ludzie, to ... ludzie są jak zwierzęta? Pasuje Panom USTAWODAWCOM? A prawda, trzeba się przestawić na padlinę, wszak kogutki - też są zabijane, prosięta, itd., itp. 00:32, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2017