Kolejna dotacja z „powodziówek” dla gminy Bielany

23:00, 06.08.2017 | INFO/FOT. MUW
REKLAMA
Skomentuj

100 tysięcy złotych przeznaczone będzie na remont drogi w Bielanach Wąsach. pieniądze z dotacji pokryją 80 proc. kosztów zadania.
 
Ponad 4,5 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę dróg i remont mostu na Mazowszu, zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. Pieniądze trafią do dwóch gmin i powiatu. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał promesy samorządowcom podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w piątek, 4 sierpnia..
Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały:
- powiat garwoliński – remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1351 w miejscowości Podstolice wraz z dojazdami o długości ok. 3,5 km – 1 mln 240 tys. zł,
- gmina Halinów – przebudowa drogi gminnej (ul. Hipolitowskiej) w miejscowości Hipolitów, Stary Konik, Nowy Konik o łącznej długości ok. 2,6 km – 3 mln 180 tys. zł,
- gmina Bielany – przebudowa drogi gminnej nr 390118W w miejscowości Bielany Wąsy o długości 330 m – 100 tys. zł.
Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a fundusze zostały przyznane na wniosek wojewody mazowieckiego. Od początku tego roku wojewoda Zdzisław Sipiera przekazał promesy dziesięciu gminom i czterem powiatom na łączną kwotę 20 mln 115 tys. zł.

(INFO/FOT. MUW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2017