REKLAMA

Skarbówka w listopadzie prowadzi szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

17:36, 07.11.2017 | INFO/FOT. US SOKOŁÓW PODL.
REKLAMA
Skomentuj

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokołowie Podlaskim informuje, że Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK". 
Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.
Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego w listopadzie uruchomiliśmy cykl szkoleń na temat JPK, na które zapraszamy wszystkich mikroprzedsiębiorców.
Szkolenia organizowane są co wtorek przez cały listopad
Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą pracownicy US w Sokołowie Podlaskim w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11).
Szkolenia prowadzone będą od godz. 10.00 w sali nr 53 na parterze, w siedzibie urzędu.
Więcej informacji o JPK na stronie www.jpk.mf.gov.pl

(INFO/FOT. US SOKOŁÓW PODL.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2017