Zamknij
REKLAMA

Gaz na szczęście z cysterny nie wyciekał...

21:08, 04.04.2018 | INFO:SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. TROJMIASTO.PL
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 4 kwietnia, w godzinach porannych służby ratownicze w Sokołowie Podlaskim odebrały groźnie brzmiące zgłoszenie.

Wnikało z niego, że z jadącej drogą krajową nr 63 cysterny wycieka gaz. Do zadań ratowników należało jak najszybsze zlokalizowanie oraz zatrzymanie pojazdu. 
- Cysternę udało się zatrzymać na ulicy Kupientyńskiej w Sokołowie Podlaskim – poinformowała st. sierż. Dominika Rozbicka, rzecznik prasowy sokołowskiej policji. - Po rozpoznaniu sytuacji przez policjantów okazało się, że kierowca cysterny przewoził ciekły azot, który w wyniku dużej temperatury ulegał procesowi skraplania przez zawory bezpieczeństwa. 
Na miejscu pojawiły się także dwa zastępy z JRG Sokołów Podlaski, strażacy po oględzinach pojazdu, rozmowie z kierowcą oraz funkcjonariuszami, nie stwierdzili zagrożenia.

(INFO:SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. TROJMIASTO.PL)
REKLAMA

Komentarze (2)

Ciekły azot ...Ciekły azot ...

2 1

pod wpływem temperatury otoczenia parował, wydostawał się w postaci zimnego gazu przez zawory bezpieczeństwa, a w kontakcie z powietrzem atmosferycznym po wypłynięciu z drugiej skorupy cysterny powodował skraplanie się pary wodnej na jej powierzchni. Kapiąca woda wywołała zaniepokojenie. 21:41, 04.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nikt_Zeronikt_Zero

0 0

Zapewne policjanci i strażacy zapomnieli szklanej kuli. Kurcze trafna uwaga, woda no no.... jestem w szoku jaka znajomość tematu i przeogromna wiedza. Innych cystern zapewne na drogach nie ma, z inną zawartością. 13:38, 06.04.2018


REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone