Zamknij

Kto wygrał tegoroczny Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie?

22:44, 01.06.2018 | INFO/FOT. MBP SOKOŁÓW
REKLAMA
Skomentuj

30 maja w Bibliotece Miejskiej już po raz 29. uczniowie sokołowskich szkół rywalizowali w turnieju, w którym liczy się znajomość lokalnej tematyki.

W Turnieju, który składał się z pięciu rund brały udział 2-osobowe drużyny z sokołowskich szkół średnich i gimnazjów. W rundach pierwszej i drugiej drużyny odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta i powiatu. W rundzie trzeciej drużyny odpowiadały na zagadki dotyczące symbolu niepodległościowego. Wyświetlano filmy z nagranymi wcześniej opowieściami przedszkolaków.  Pytania w rundzie czwartej zadawał wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski. Treść pytań przygotował burmistrz Bogusław Karakula. Piąta runda polegała na sprawdzianie ze znajomości fotografii starego Sokołowa zestawionych razem z mapą.
Jury w składzie: przewodniczący - dr Grzegorz Ryżewski; członkowie: Krzysztof Dąbrowski - wiceburmistrz, Jacek Maliszewski  - nauczyciel historii, Krzysztof Flażyński - kierownik Działu Dokumentacji Dziejów Miasta przy Miejskiej Bibliotece Publicznej ogłosiło, że I miejsce przypadło Gimnazjum Nr 2 przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim, drugie - Gimnazjum Nr 1 przy PSP Nr 6 w Sokołowie Podlaskim, a trzecie - I Liceum Ogólnokształcącemu w Sokołowie Podlaskim.
Oprócz nagrodzonych w turnieju wystąpili: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Gimnazjum Salezjańskie z Zespołu Szkół Salezjańskich, Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Salezjańskich. Puchar Przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski przez rok będzie w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3. Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego przygotowania i zapraszamy za rok na jubileuszowy XXX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.

(INFO/FOT. MBP SOKOŁÓW)
REKLAMA

Komentarze (2)

KikKik

1 1

Najlepsze z tego wszystkiego to "treść pytań przygotował Burmistrz Bogusław Karakula" to są jaja . 17:51, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kikdo Kik

4 3

Szkoda że "Niezłomny"nie mógł przygotować pytań 18:15, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone