Zamknij

Wagi pomogą walczyć z przeładowanymi ciężarówkami

16:00, 11.06.2018 | INFO/FOT. KPP SOKOŁÓW
REKLAMA
Skomentuj

W Sokołowie Podlaskim zorganizowano spotkanie poświęcone planom budowy na terenie powiatów łosickiego i sokołowskiego wypoziomowanych powierzchni, służących do ustawienia wag najazdowych dla ciężarówek.
W spotkaniu wzięli udział: jego inicjator Marek Renik - kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Daniel Szewczak - kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, insp. Wiesław Nasiłowski – komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim, podinsp .Zbigniew Pilip - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, insp. Sławomir Osiński - kierownik Placówki Inspektoratu Transportu Drogowego w Siedlcach, Szczepan Miroński - kierownik Rejonu w Mińsku Mazowieckim – Mazowieckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mł.insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu, Tomasz Grzechnik – przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Rejon w Węgrowie, insp. Dariusz Borkowski - komendant Powiatowy Policji Łosicach, asp. Mariusz Wyczółkowski - kierownik Referatu Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łosicach, Krzysztof Góral - naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim.
Marek Renik wskazał na konieczność przeciwdziałania niszczeniu dróg przez samochody ciężarowe przewożące zbyt ciężkie ładunki. Pomóc w tym mogą wagi najazdowe, ale wymagają one odpowiednich miejsc do ustawienia: równych i utwardzonych. Gdzie w powiecie sokołowskim mogłyby zostać przygotowane powierzchnie, na których można ustawić wagi i kontrolować tonaż ciężarówek?

Podinsp. Zbigniew Pilip wskazał trzy lokalizacje: skrzyżowanie ul. Repkowskiej (droga krajowa) z ul. Ludwika Górskiego w Sokołowie Podlaskim, plac po byłej stacji paliw przy drodze krajowej nr 63 w Sterdyni oraz plac przy byłej stacji kolejowej w Kosowie Lackim. 

Uczestnicy spotkania zdecydowali, że na kolejne zebranie w tej sprawie zaproszą samorządowców z gmin, na których mają powstać place. Mają oni potwierdzić, że wskazane place można wykorzystać do ustawiania wag lub wskazać inne miejsca w pobliżu.

(INFO/FOT. KPP SOKOŁÓW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone