Sokołowianka Eliza Wcisłak została wicemistrzynią Polski

19:16, 01.05.2017 | INFO/FOT. MLKPC SOKOŁÓW PODLASKI

Od 28 do 30 maja w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie rozegrano 21. Mistrzostwa Polski Juniorek i 61. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20.

W zawodach Ludowy Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim reprezentowało dwoje zawodników: Eliza Wcisłak i Michał Gregorczyk. Eliza startowała w piątek późnym wieczorem w kategorii 69 kg. Zawodniczka MLPKPC zdecydowanie wygrała rwanie i z przewagą 6 kg podeszła do podrzutu. Niestety w tym boju zaliczyła tylko jedno, ostatnie podejście i zdobyła srebrny medal w podrzucie. Uzyskany w dwuboju wynik 175 kg (rwanie-83 kg + podrzut-91 kg)pozwolił sokołowiance zająć drugie miejsce i zdobyć tytuł wicemistrzyni Polski. Mistrzynią Polski w tej kategorii została Klaudia Głąb z LKS Dobryszyce.
W niedzielę na łukowskim pomoście walczył drugi zawodnik MLKPC Michał Gregorczyk. Michał zaliczył po jednym podejściu w rwaniu (110 kg) i podrzucie (141 kg) co dało w dwuboju 251 kg. Ostatecznie sokołowski sztangista uplasował się na ósmym miejscu. W kategorii +105 kg mistrzem Polski został Jakub Węgrzyn z KS Wisła Puławy.