Eryk Barcik z brązowym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

15:08, 13.07.2017 | INFO/FOT. MPKPC SOKOŁÓW PODL.

Sokołowianin z sukcesem reprezentował Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim w XXIII finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w Siedlcach.

Eryk Barcik zdobył brązowy medal w kategorii wagowej +105 kg, jest to jego pierwszy medal zdobyty w Mistrzostwach Polski. Świetnie zaprezentował się na pomoście, zaliczając wszystkie sześć podejść i bijąc rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i w dwuboju. Eryk w dwuboju osiągnął 252 kg (115 kg w rwaniu i 137 kg w podrzucie). Złoty medal w tej kategorii wywalczył Olaf Pasikowski (LUKS Gryf Bujny), na drugim miejscu uplasował się Jakub Zieliński (MAKS Tytan Oława).
Medal Eryka Barcika jest kolejnym medalem Mistrzostw Polski w kolekcji sokołowskiego klubu podnoszenia ciężarów.