Z tego koszykarskiego horroru to nasze zawodniczki wyszły zwycięsko

21:49, 01.10.2017 | BG
Marta Mistygacz (nr 11) i najskuteczniejsza w naszym zespole Martyna Stasiuk (14) w akcji

Świetnie zainaugurowały sezon I Ligi Koszykówki Kobiet zawodniczki MPKK Sokołów S.A.  We własnej hali pokonały KKS Olsztyn 81:76.

Początek tego meczu nie był dobry dla gospodyń, pierwszą kwartę przegrały aż 12 punktami i kibice mogli mieć wątpliwości co do końcowego wyniku. W drużynie rywalek świetnie grała Ksenia Zajączkowska, raz po raz trafiając do kosza. Sokołowianki wypracowały wprawdzie wiele dobrych okazji , z łatwością przedostawały się pod kosz rywalek, ale raziły nieskutecznością i często faulowały. W drugiej kwarcie było nieco lepiej, jeśli chodzi o bilans punktowy, ale na przerwę nasze zawodniczki schodziły, przegrywając 35:44.

Trzecia kwarta to okres najlepszej gry koszykarek MPKK i zdecydowana przewaga nad olsztyniankami. Półtorej minuty przed końcem tej części gry nasze koszykarki zniwelowały stratę do 3 punktów.  Później z rzutu wolnego trafiła Martyna Stasiuk, celny rzut z wyskoku zaliczyła Ewelina Jackowska, doprowadzając do remisu 56:56. Olsztynianki pudłowały seriami, sytuację próbowała ratować Ksenia Zajączkowska, ale w końcówce tej części spotkania dwa razy nie wyszły jej rzuty za 3 pkt.

Mecz do końca trzymał kibiców w napięciu. Na początku ostatniej odsłony meczu Martyna Stasiuk wyprowadziła MPKK na prowadzenie 58:56, ale już po chwili Aleksandra Mońko dwa razy przedostała się pod kosz gospodyń i było 58:60. Celny rzut z wyskoku Agaty Ostrowskiej, rzut wolny tej zawodniczki oraz piękny rzut za 3 Iwony Winnickiej wywołały aplauz kibiców i sprawiły, że nasze odskoczyły na 4 punkty.  Ale zaraz nastroje ostudziła olsztynianka Jolanta Wichłacz, trafiając za 3. Jeśli sokołowiankom udawało się celnie trafiać, olsztynianki zaraz niwelowały stratę do jednego punktu.  Na 19 sekund przed końcem było 77:76, ale w samej końcówce to nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi. Najpierw za 2 trafiła Martyna Stasiuk, a potem po faulu Wichłacz Agata Ostrowska skutecznie wykonała 2 rzuty wolne i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń.
W naszym zespole najskuteczniejsza była Martyna Stasiuk (24 pkt), u rywalek - Ksenia Zajączkowska (27 pkt).

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – KKS Olsztyn 81: 76 (17:29, 18:15, 21:12, 25:20)
MPKK: Iwona Winnicka 7, Agata Chaliburda 6, Magdalena Szkop 8, Agata Ostrowska 7, Marta Mistygacz 5, Karolina Zieniewska 4, Martyna Stasiuk 24, Ewelina Jackowska 18, Marta Tomczuk 2

Pozostałe spotkania 1. kolejki I LKK: Politechnika Gdańska – AZS Uniwersytet Gdański  49:72; SMS PZKosz Łomianki – AZS uniwersytet Warszawski 61:62; Panattoni Europe Lider Pruszków - KS Basket 25 II Bydgoszcz 106:45; SMS PZKosz II Łomianki - Mon-Pol Płock 45:63.