Zamknij

Największe emocje towarzyszyły startom najmłodszych pływaków

09:29, 11.10.2017 | GRZEGORZ WYSZOMIERSKI
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 8 października odbyła się na Krytej Pływalni OSiR kolejna runda Grand Prix Sokołowa Podlaskiego w pływaniu. Tym samym zawodniczki oraz zawodnicy KS Neptun rozpoczęli coroczną rywalizację sportową. 

Dziewczęta i chłopcy, którzy na co dzień trenują pod okiem doświadczonych trenerów, sprawdzają swoje umiejętności, startując w różnorodnych zawodach pływackich. Należą do nich zawody objęte patronatem Polskiego Związku Pływackiego, okręgowych związków pływackich czy też organizowane przez inne kluby. 
Grand Prix Sokołowa Podlaskiego organizowane jest przez zarząd klubu, przy współpracy z sokołowskim ośrodkiem sportu. Tegoroczna edycja jest już czternastą z kolei, jaką realizuje sokołowski klub. Składają się na nią cztery rundy zawodów, w których zawodnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, dzieci z rocznika 2009 i młodsi, startują na dystansie 25 m, starsi na dłuższych. Na ostatnich zawodach odbywały się wyścigi 25 m i 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym. Starty zawodników są punktowane, a suma zdobytych punktów decyduje o kolejności w ostatecznej klasyfikacji zawodów. Po każdej rundzie zdobywcy 6 pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy. Na koniec rywalizacji najlepsi pływacy zostają uhonorowani pamiątkowymi pucharami.
W niedzielnych zawodach na pewno największe emocje towarzyszyły startom najmłodszej grupy pływaków. W ubiegłym sezonie dziewczęta i chłopcy z rocznika 2009, początkowo w formie zabawy, później regularnych zajęć, zdobywali podstawowe umiejętności. Obecnie są już pełnoprawnymi członkami klubu, gdzie doskonalą techniki pływackie.
Najmłodszej grupie, a także pozostałym zawodnikom życzymy wytrwałości w pracy treningowej, satysfakcji z podjętego wysiłku, a także najwyższych miejsc na podium podczas kolejnych zawodów sportowych.

(GRZEGORZ WYSZOMIERSKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018