Mecz w Łomiankach to był koszykarski horror z happy endem

00:04, 06.11.2017 | BG/TABELA – PZKOSZ.PL
Iwona Winnicka była najskuteczniejszą zawodniczką meczu

Koszykarki MPKK Sokołów S.A. są na fali. W niedzielę na wyjeździe wygrały z SMS PZKosz Łomianki. Ale choć przeważały przez całe spotkanie, to na niespełna półtorej minuty przed końcem to rywalki prowadziły…

Jako pierwsza punkty w tym spotkaniu zdobyła Iwona Winnicka i - jak się okazało - to ona była najskuteczniejszą zawodniczką w całym meczu. Sokołowianki zanotowały w pierwszej części spotkania kilka niecelnych trafień, ale cierpliwie zbierały kolejne punkty i po 10 minutach prowadziły 19:14. W drugiej odsłonie oba zespoły zdobyły po 13 punktów, trzecią zaś sokołowianki wygrały jednym oczkiem.
Ale najciekawsza w tym spotkaniu była ostatnia kwarta. Zawodniczki z Łomianek nie zamierzały odpuszczać na własnym terenie. W ekipie SMS PZKosz zagrały znane sokołowskim kibicom z występów w naszej drużynie: Alicja Falkowska, Łucja Grzenkowicz i Barbara Zieniewska. Na cztery minuty przed końcem gospodynie doprowadziły do remisu 52:52, a chwilę później wyszły na prowadzenie. Dwa celne wolne i rzut za 2 Iwony Winnickiej znów przeważyły szalę na korzyść sokołowianek i choć rywalki walczyły, to nie zdołały już odwrócić losów całego meczu.
Niedzielna wygrana dała sokołowiankom awans na pierwsze miejsce w tabeli I Ligi Koszykówki Kobiet. Nie wszystkie drużyny jednak rozegrały komplet spotkań.
Już w najbliższą niedzielę, 12 listopada, w sokołowskiej hali MPKK Sokołów S.A zagra z faworytem do awansu do wyższej ligi rozgrywek koszykarskich - zespołem Panattoni Europe Lider Pruszków. Początek meczu o godzinie 17. Zapraszamy kibiców, by gorącym dopingiem wsparli naszą drużynę.

SMS PZKosz Łomianki – MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski 54:56 (14:19, 13:13, 13:14, 14:10)
MPKK:
Iwona Winnicka 16, Agata Chaliburda 4, Maja Haponik, Magdalena Szkop 11, Agata Ostrowska 11, Marta Mistygacz 2, Karolina Zieniewska, Ewelina Jackowska 8, Marta Tomczuk 2, Aleksandra Iwaniuk 2.

Pozostałe wyniki 6. kolejki I LKK: KS Basket 25 II Bydgoszcz – KKS Olsztyn 94:79, VBW GTK II Gdynia - SMS PZKosz II Łomianki 71:65, AZS Uniwersytet Warszawski - Mon-Pol Płock 77:70, Panattoni Europe Lider Pruszków - Politechnika Gdańska 52:55.