W meczu na szczycie Kosovia znów zwycięska

17:39, 06.11.2017 | MG/FOT. TOBIASZ MRÓZ – KOSOVIAKL.FUTBOLOWO.PL

Zawodnicy z Kosowa Lackiego nie zwalniają tempa. Tym razem wygrali niezwykle ciężki wyjazdowy mecz z Tygrysem Huta Mińska.

Mecz Kosovii z czwartą drużyną ligi Tygrysem Huta Mińska dostarczył wielu emocji. Grał bowiem lider z zespołem, który na własnym boisku jeszcze nie przegrał w tym sezonie. W pierwszej połowie jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Widać było ustawienie defensywne obu zespołów, które bardziej myślały o zabezpieczeniu własnej bramki niż o akcjach ofensywnych. Do przerwy był więc wynik bezbramkowy.
W drugiej połowie kibice byli już świadkami zupełnie innej gry z obu stron. Zawodnicy z Kosowa dłużej rozgrywali piłkę, raz po raz inicjując akcje ofensywne i stwarzając groźne sytuacje. Przyniosło to efekt w 65 minucie spotkania, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Kosovii za ewidentne zagranie ręką jednego z piłkarzy Tygrysa. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Arkadiusz Borowy. Ostatnie 20 minut tego meczu to wymiana ciosów z obu stron. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale kosowianie mądrze się bronili wyprowadzając niezwykle groźne kontry. W 82 minucie goście po raz drugi umieścili piłkę w siatce po strzale Łukasza Zalewskiego, niestety minutę później Tygrys odpowiedział golem kontaktowym i zrobiło się 2:1 dla Kosovii. Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe, ale ostatecznie udało się utrzymać korzystny wynik. Po tym zwycięstwie Kosovia umocniła się na fotelu lidera A-klasy.

Tygrys Huta Mińska – Kosovia Kosów Lacki 1:2 (0:0)
Bramki dla Kosovii:
A. Borowy 65’, Ł. Zalewski 82’
Kosovia: Wyszomierski, Karędys, Jasiński, Maksymiak, Okowańczuk, Zalewski, Zębrowski (Żochowski ’57), Borowy, Wojtczuk, Zalewski, Laskowiecki

Pozostałe mecze 12. kolejki: Nojszewianka Dobre – Jastrząb Żeliszew 2:6, Błękitni Stoczek – Tęcza Stanisławów 4:3, MKS Małkinia – Świt Barcząca 4:1, Tęcza Korczew – Jutrzenka Cegłów 6:2, Grodzisk Krzymosze – LKS Ostrówek 2:4, Polonez Mordy – Miedzanka Miedzna 1:4