Cenne domowe wygrane Podlasia i Jabłonianki

09:47, 07.11.2017 | MG/FOT. MKSPODLASIE.PL

Dwa zwycięstwa zanotowały zespoły z naszego powiatu w przedostatniej kolejce rundy jesiennej ligi okręgowej. 11 bramkę na swoim koncie zapisał Sebastian Gąsowski!

Pierwsza połowa meczu Podlasia w roli gospodarza, rozgrywanego na bocznym boisku w Siedlcach, była wyrównana, chociaż to zawodnicy Tajfuna Jartypory mieli lepsze okazje, by objąć prowadzenie. Dopiero jednak drugie 45 minut dostarczyło kilkudziesięciu obecnym na meczu kibicom emocji, i co najważniejsze - bramek. Pierwszy gol zdobyli gospodarze po niecałym kwadransie gry, gdy akcje wykończył Hubert Fabisiak. I kiedy wydawać się mogło, że mecz jest pod kontrolą ekipy z Sokołowa, w 80 minucie goście niespodziewanie wyrównali. Od tego momentu mecz nabrał dodatkowych rumieńców ze szczęśliwym dla Podlasia finałem, bowiem w ostatniej już minucie gry Przemysław Głowacz popisał się kapitalnym uderzeniem i zdobył zwycięską bramkę. W ten sposób sokołowianie zainkasowali tak potrzebne im 3 punkty.
Podlasie Sokołów Podlaski – Tajfun Jartypory  2:1 (0:0)
Bramki dla Podlasia:
Fabisiak 59’, Głowacz 85’
Podlasie: Antoszczuk, Nowotniak, Horowicz, Buczyński, Sawicki (65’ Wierzbicki), Adamczuk (46’ Steć), Fabisiak (87’ Chrzanowski), Przybyszewski, Klimczuk, Kobus (90’ Kosieradzki), Głowacz

Mecz w Jabłonnie Lackiej dostarczył kibicom mnóstwa wrażeń i aż pięciu bramek, z czego cztery zdobyli piłkarze Jabłonianki. Niemal przez całe spotkanie to gospodarze dominowali na boisku. Worek z bramkami rozwiązał się w 18 minucie, kiedy to napastnik  gospodarzy Sebastian Gąsowski zdobył pierwszą bramkę w meczu. Warto w tym miejscu nadmienić, że było to już 11 trafienie najskuteczniejszego snajpera Jabłonianki, który w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi po 14. kolejkach zajmuje 2. miejsce, ustępując tylko jedną bramką Rafałowi Komosie z Czarnych Węgrów. Po przerwie Jabłonianka wciąż kontrolowała i prowadziła grę, czego efektem były trzy kolejne trafienia graczy gospodarzy. Ostatnia bramka padła już w doliczonym czasie gry i została zdobyta przez wprowadzonego zaledwie parę minut wcześniej na boisko Igora Tymosiaka. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie. Dzięki wygranej zespół Jabłonianki zajmuje siódme miejsce w tabeli, tracąc zaledwie 4 oczka do liderującej Mazovii II Mińsk Mazowiecki
Jabłonianka Jabłonna Lacka – Zryw Sobolew  4:1 (1:0)
Bramki dla Jabłonianki:
Gąsowski 18’, Świnarski 55’, Abramczuk 77’, Tymosiak 90’
Jabłonianka: Graw, Trochimiuk, Gąsowski, Swinarski (55’ Wasilewski), Toczyski (85’Przesmycki), Ołtarzewski, Abramczuk (85’ Tymosiak), Przesmycki (85’ Horowicz), Grądzki (80’Toczyski), Zawadzki, Zdunek (60’ Wielogórski)

Pozostałe mecze 14 kolejki: Kolektyw Oleśnica – Sęp Żelechów 2:3, Watra Mrozy – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 0:0, Fenix Siennica – Wilga Miastków Kościelny 2:0, Orzeł Unin – Wektra Zbuczyn 6:0, Hutnik Huta Czechy – Victoria Kałuszyn 1:3, Czarni Węgrów – Płomień Dębe Wielkie 3:3