Złoto dziewcząt, srebro chłopców ze szkoły salezjańskiej

11:12, 10.11.2017 | JAKUB PADEREWSKI

Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w piłce ręcznej były szczególnie udane dla drużyn z Salezjańskiego Gimnazjum.

7 listopada w Sterdyni Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w piłce ręcznej dziewcząt klas 7 szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny (SP 6 i SP 3 Sokołów, SP w Sterdyni oraz Gimnazjum Salezjańskie). Drużyna z Salezjańskiego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach i awansowała do kolejnego etapu. W półfinale dziewczęta zmierzyły się z SP 6 wygrywając 20:2, a następnie w finale rozegranym z SP Sterdyń osiągnęły wynik 22:3.
Skład zwycięskiej drużyny: Maja Bolesta, Marta Jakubowska, Gabriela Złotkowska, Paulina Leszczyńska, Karolina Wrzesień, Marta Jurczak, Karolina Błońska, Zuzanna Baczewska. Opiekunem: Jakub Paderewski.

Natomiast 9 listopada w hali sportowej ZS Nr1 w Sokołowie Podlaskim zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.
Drużyny grały systemem pucharowym 2 x 12 min. Chłopcy z Salezjańskiego Gimnazjum wywalczyli tytuł wicemistrza powiatu. Dyplomy oraz srebrne medale  wręczyła dyrektor ZS Nr 1 Małgorzata Baranowska.
Skład zwycięskiej drużyny: Michał Paluch, Michał Karakula, Filip Andryszczyk, Karol Małczuk, Łukasz Wrzosek, Krzysztof Dmowski, Jan Florczuk, Maciej Domański, Michał Ambroziak, Maciej Sobieski, Łukasz Ostrowski, Bartosz Kostrzewa, Mateusz Mostowiec, Paweł Woźniak. Opiekun: Kazimierz Zdzichowski.