Piorunująca końcówka MPKK Sokołów dała efektowną wygraną

10:36, 04.12.2017 | MG/FOT. BG

Mecz z outsiderem rozgrywek dostarczył kibicom wielu emocji. Rywalki nie odpuszczały, dopiero w ostatniej kwarcie nasze koszykarki dały prawdziwy popis gry

Sokołowianki przystąpiły do tego meczu niezwykle zdeterminowane, grając szybko, zdecydowanie i co najważniejsze, skutecznie. W połowie pierwszej kwarty ich przewaga wynosiła już 14 punktów. Ostatecznie wygrały tę odsłonę 21:13. Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Znakomity początek w niej zanotowała Ewelina Jackowska, rzucając kolejne 6 punktów dla naszej drużyny.  Na przerwę gospodynie schodziły prowadząc 36:29, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co nastąpiło w trzeciej kwarcie.
Zawodniczki z Łomianek zaczęły powoli niwelować naszą przewagę i w pewnym momencie przegrywały już tylko jednym punktem. Sokołowianki potrafiły jednak błyskawicznie zmobilizować się, wrzucić „drugi oddech” i w czwartej kwarcie stopniowo zaczęły powiększać swoją przewagę, rzucając jak natchnione i wyprowadzając zabójcze kontry. Wysokie zwycięstwo w ostatniej odsłonie, dało gospodyniom efektowną  wygraną w meczu różnicą 18 punktów i pozwoliło wskoczyć na 5. miejsce w tabeli.
Teraz nasze panie czekają dwa mecze wyjazdowe. Najpierw 10 grudnia w Płocku zmierzą się z miejscowym Mon-Polem, natomiast pięć dni później z KKS Olsztyn. W Sokołowie natomiast zagrają dopiero 22 grudnia o godz.14.00 z AZS Uniwersytetem Gdańskim.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – SMS PZKosz II Łomianki  69:51 (21:13, 15:16, 10:14, 23:8)
MPKK:
Iwona Winnicka 12, Agata Chaliburda 2, Maja Haponik 3, Magdalena Szkop 2, Agata Ostrowska 6, Marta Mistygacz 12, Ewelina Jackowska 15, Martyna Stasiuk 15, Weronika Jaworska, Marta Tomczuk 2

Pozostałe wyniki 10. kolejki I LKK: Panattoni Europe Lider Pruszków – KKS Olsztyn 79:57,  SMS PZKosz Łomianki – AZS Uniwersytet Gdański 41:68. Mecze VBW GTK II Gdynia – KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz oraz Politechnika Gdańska – Mon-Pol Płock odbędą się w tygodniu.