4 minuty przed końcem to olsztynianki prowadziły. Ale później…

09:56, 16.12.2017 | MG/FOT. BG
Ewelina Jackowska zdobyła w Olsztynie aż 26 punktów

Ostatnia kwarta meczu koszykarek z KKS Olsztyn to był prawdziwy horror, ze szczęśliwym dla nas zakończeniem. Ewelina Jackowska zakończyła spotkanie z punktowym rekordem.

Pierwsza kwarta rywalizacji w Olsztynie miała bardzo wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na parę punktów, wynik więc cały czas oscylował wokół remisu. Ostatecznie sokołowianki wygrały tę odsłonę jednym punktem, co zwiastowało wielkie emocje w kolejnych minutach. Jednak druga kwarta rozpoczęła się od falstartu naszego zespołu, który w pewnym momencie przegrywał już 7 punktami, ale wtedy nasze panie pokazały charakter i przede wszystkim dzięki Ewelinie Jackowskiej, która rzuciła 10 punktów, zwyciężyły i w tej partii. Do przerwy na tablicy wyników było 27:34 i z optymizmem mogliśmy oczekiwać na dalszy przebieg rywalizacji.
Niestety, w trzeciej kwarcie gospodynie zaczęły powoli niwelować naszą przewagę, co było konsekwencją nie tylko wyjątkowo celnych rzutów miejscowych za 3 punkty, ale przede wszystkim naszych niewymuszonych strat i braku dokładnego, ostatniego podania. Ostatnie 10 minut meczu to prawdziwy dreszczowiec. Kiedy na cztery minuty przed końcem olsztynianki prowadziły już 7 punktami, mało kto wierzył, że jesteśmy jeszcze w stanie odwrócić losy meczu. Jednak koszykarki z Sokołowa dały wówczas prawdziwy popis, pokazując niesamowitą wręcz determinację i ogromną wolę walki. Rzuciły aż 13 punktów, nie tracąc ani jednego i ostatecznie wygrały to spotkanie różnicą sześciu oczek.
Najwięcej punktów w meczu, bo aż 26, rzuciła Ewelina Jackowska i warto nadmienić, iż jest to najlepszy wynik punktowy zawodniczki MPKK Sokołów w tym sezonie.
Dzięki zwycięstwu nasze panie wskoczyły na 5. miejsce w tabeli. Ostatni mecz w tym roku sokołowianki rozegrają we własnej hali 22 grudnia o godz.13, a przeciwnikiem będzie wicelider 1 ligi AZS Uniwersytet Gdański. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

KKS Olsztyn - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski  60:66 (17:18, 10:16, 18:12, 15:20)
MPKK:
Agata Chaliburda 6 , Maja Haponik, Magdalena Szkop 6, Agata Ostrowska 8, Marta Mistygacz 6, Ewelina Jackowska 26, Martyna Stasiuk 14, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk

Pozostałe mecze 12 kolejki I LKK zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę: AZS Uniwersytet Gdański - Politechnika Gdańska , AZS Uniwersytet Warszawski  - SMS PZKosz Łomianki , KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz – Panattoni Europe Lider Pruszków, Mon-Pol Płock - SMS PZKosz II Łomianki