Zamknij

Wicelider nie dał rady. Sokołowianki znów zwycięskie!

08:08, 23.12.2017 | MG/FOT. BG
REKLAMA
Skomentuj

Wspaniały prezent świąteczny sprawiły kibicom nasze koszykarki, które w kapitalnym stylu wygrały z faworyzowanym zespołem z Gdańska.

Ostatni w tym roku mecz MPKK Sokołów z zajmującą drugą lokatę drużyną AZS Uniwersytet Gdański, był niezwykle zaciętym, pełnym dramaturgii i zwrotów akcji spotkaniem, ze szczęśliwym dla nas zakończeniem. Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana, dwoiła się i troiła Martyna Stasiuk, która rzuciła 9 punktów, ale to przyjezdne schodziły z minimalnym prowadzeniem. W drugiej kwarcie gdańszczanki zaczęły stopniowo powiększać swoją przewagę, która w pewnym momencie, na niecałe dwie minuty przed jej końcem, urosła już do 11 punktów (22:33) i mało kto chyba wierzył, że nasze zawodniczki są jeszcze w stanie skutecznie zawalczyć. 
Jednak to, co wydarzyło się w trzeciej kwarcie, przeszło najśmielsze oczekiwania. Sokołowianki wręcz zdemolowały rywalki, wygrywając tę odsłonę aż 14 punktami (20:6). Sama Ewelina Jackowska zdobyła 11 punktów. Dzięki skutecznej grze całego zespołu, przed ostatnią kwartą już prowadziliśmy. Ostatnie 10 minut to także popis naszych pań, wśród których najskuteczniejszą była tym razem Magdalena Szkop, która podobnie jak Ewelina również rzuciła jedenaście punktów. Ostatecznie wygraliśmy i tę kwartę paroma punktami, a cały mecz różnicą aż 12 oczek. 
Dzięki zwycięstwu nad wiceliderem awansowaliśmy na 5 miejsce w tabeli. Druga połowa meczu pokazała dobitnie, że mamy ogromny potencjał, że wkładając ogromne zaangażowanie i wolę walki, jesteśmy w stanie skutecznie rywalizować z wyżej notowanymi zespołami. Teraz czeka nas przerwa świąteczno - noworoczna, a po niej 6 stycznia wyjazd do Bydgoszczy, na mecz z ostatnim zespołem ligi. Oby nasze panie przywiozły nam kolejną wygraną. 

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – AZS Uniwersytet Gdański  68:56 (14:17, 10:16, 20:6, 24:17)
MPKK:
Agata Chaliburda, Iwona Winnicka 11, Maja Haponik, Magdalena Szkop 14, Agata Ostrowska 5, Marta Mistygacz 4, Ewelina Jackowska 18, Martyna Stasiuk 11, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk 5, Karolina Zieniewska 

Pozostałe mecze 13 kolejki I LKK:  SMS PZKosz Łomianki – VBW GTK II Gdynia 56:62,  Politechnika Gdańska  - KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 103:44, Panattoni Europe Lider Pruszków - AZS Uniwersytet Warszawski 73:53, SMS PZKosz II Łomianki – KKS Olsztyn 52:59 

(MG/FOT. BG)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone