Świetna passa: trzecia kolejna wygrana koszykarek z Sokołowa!

22:16, 07.01.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. BG
Agata Ostrowska zdobyła w Bydgoszczy aż 27 punktów

Zawodniczki MPKK Sokołów S.A kontynuują zwycięską passę. Agata Ostrowska z punktowym rekordem.

Drugi zespół Basketu Bydgoszcz, który do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie, ani przez moment nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z sokołowiankami, które zwłaszcza w pierwszej kwarcie zdemolowały wręcz gospodynie wygrywając tę odsłonę aż 18 punktami. Przyjezdne górowały w każdym elemencie gry trafiając niemal wszystkie rzuty, co przy fatalnej wręcz skuteczności bydgoszczanek dało tak wielką przewagę. Drugie 10 minut to już wyrównane spotkanie, gdzie miejscowe agresywnie grając w obronie, potrafiły nawet zniwelować stratę do 13 oczek, jednak na więcej nasze panie już nie pozwoliły. W trzeciej kwarcie, dzięki – przede wszystkim - celnym rzutom Agaty Ostrowskiej i Magdaleny Szkop, przewaga zawodniczek MPKK urosła w pewnym momencie nawet do 22 punktów (36:58). Ostatecznie przed czwartą kwartą prowadziliśmy czternastoma punktami i było jasne, że tylko kataklizm mógłby odebrać nam zwycięstwo.
W ostatniej odsłonie drużyna z Sokołowa spokojnie kontrolowała przebieg meczu ciągle utrzymując bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę. Dało nam to pewną, trzecią kolejną już wygraną i awans na 5 miejsce w tabeli 1 LKK. Kapitalny wynik zanotowała Agata Ostrowska, rzucając aż 27 punktów, co jest rekordem, jeżeli chodzi o indywidualny dorobek punktowy sokołowianek w tym sezonie.  Następny mecz nasze panie rozegrają już w najbliższą środę, 10 stycznia, gdzie we własnej hali podejmą zespół AZS Uniwersytet Warszawski. Gorąco zachęcamy do przyjścia i kibicowania naszej drużynie.

KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski  60:78 (6:24, 20:15, 22:23, 12:16)
MPKK:
Agata Chaliburda 2, Iwona Winnicka 4, Maja Haponik, Magdalena Szkop 13, Agata Ostrowska 27, Ewelina Jackowska 14, Martyna Stasiuk 14, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk 2, Karolina Zieniewska, Weronika Jaworska 2

Pozostałe mecze 14 kolejki I LKK:  VBW GTK II Gdynia -  Panattoni Europe Lider Pruszków 65:72,  AZS Uniwersytet Warszawski - Politechnika Gdańska 62:70, KKS Olsztyn – Mon-Pol Płock 61:77, AZS Uniwersytet Gdański - SMS PZKosz II Łomianki 61:51.