Koniec znakomitej serii koszykarek. Sokołowianki nie dały rady.

23:33, 11.01.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. MACIEJ KOWALCZYK - OSiIR

Po pierwszej kwarcie meczu z AZS UW nasze zawodniczki  kontrolowały grę. Niestety, kolejne minuty to już popis przyjezdnych i bezradność gospodarzy.

Z ogromnymi nadziejami na czwarte kolejne zwycięstwo, przystępowały do meczu  zawodniczki MPKK Sokołów. Podbudowane ostatnimi wygranymi gospodynie znakomicie weszły w pierwszą kwartę prowadząc już 6:0, a prym wiodła Martyna Stasiuk, która do końca tej  odsłony rzuciła aż 10 punktów i sokołowianki na drugie dziesięć minut wyszły z 6 punktowym prowadzeniem. Niestety w drugiej kwarcie role się odwróciły i to przyjezdne narzuciły swój rytm gry, co od razu znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Dużo niecelnych rzutów sokołowianek i niecelnych podań spowodowało, że do przerwy mieliśmy remis 36:36 i mecz, można powiedzieć, rozpoczął się na nowo. Trzecia odsłona to znowu fatalna skuteczność naszych pań, które zdobyły zaledwie 12 oczek, z tego połowę z rzutów wolnych. Warszawianki też nie zachwyciły, ale wygrały tę kwartę 4 punktami. Jeżeli ktoś myślał, że jeszcze nic straconego i jest szansa powalczyć o wygraną, ten bardzo szybko musiał zmienić zdanie. Podobnie jak w dwóch poprzednich kwartach, tak i w ostatniej odsłonie gospodynie pudłowały niemiłosiernie, natomiast koszykarki AZS rzucały jak natchnione. Praktycznie każdy rzut wpadał do naszego kosza. Sokołowianki przegrały tę kwartę 8 punktami, a cały mecz dwunastoma. Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają 20 stycznia na wyjeździe z VBW GTK II Gdynia.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – AZS Uniwersytet Warszawski  64:76 (23:17, 13:19, 12:16, 16:24)
MPKK:
Agata Chaliburda, Iwona Winnicka 8, Maja Haponik 3, Magdalena Szkop 16, Agata Ostrowska 13, Ewelina Jackowska 8, Martyna Stasiuk 13, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk, Karolina Zieniewska 3

Pozostałe mecze 15 kolejki I LKK zostaną rozegrane 13-14 stycznia:  SMS PZKosz II Łomianki – KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz, Politechnika Gdańska – VBW GTK II Gdynia, Mon-Pol Płock – AZS Uniwersytet Gdański, Panattoni  Europe Lider Pruszków – SMS PZKosz Łomianki.

(MARCIN GÓRZNY/FOT. MACIEJ KOWALCZYK - OSiIR)