Wicelider z Pruszkowa za mocny dla sokołowianek

22:23, 10.03.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. BG

W pierwszym meczu rundy play-off  zawodniczki MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski tanio skóry nie sprzedały, ale uległy faworyzowanym gospodyniom.

Pierwsza kwarta spotkania od samego początku ułożyła się po myśli pruszkowianek, które rzuciły 10 oczek, nie tracąc przy tym żadnego, zaś nasze zawodniczki dopiero po 5 minutach zdobyły pierwsze punkty. Gospodynie spokojnie kontrolowały grę i wygrały tę partię 20:10. Druga odsłona rozpoczęła się wprawdzie od celnego rzutu Martyny Stasiuk, ale potem było już znacznie gorzej. Koszykarki z Pruszkowa narzuciły swoje tempo, stopniowo zwiększając przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do 17 punktów. Po dwóch kwartach sokołowianki schodziły na przerwę przegrywając 34:20.
W trzeciej kwarcie mecz nabrał rumieńców, gdyż zawodniczki MPKK rozpoczęły serią 7 punktów i zmniejszyły dystans do faworyzowanych gospodyń (34:27). Później toczyła się już zacięta rywalizacja i gra „punkt za punkt” i ostatecznie ta odsłona zakończyła się naszym 3-punktowym zwycięstwem. Ostatnie 10 minut to agresywna obrona z obu stron i mnóstwo niecelnych rzutów. Sokołowianki przegrały tę partię 4 punktami i cale spotkanie 46:61. Porażka z głównym kandydatem do awansu wstydu nie przynosi, były fragmenty, gdzie pokazaliśmy naprawdę fajną koszykówkę, co jest dobrym prognostykiem przed następnym spotkaniem z Pruszkowem, które rozegrane zostanie w Sokołowie w najbliższą sobotę, 17 marca o godz.17. Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Gorąco zachęcamy do przyjścia i kibicowania naszym paniom.

Panattoni Europe Lider Pruszków - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski   61:46   (20:10, 14:10, 14:17, 13:9)
MPKK:
Agata Chaliburda, Iwona Winnicka 1, Maja Haponik, Magdalena Szkop 7, Agata Ostrowska 10, Ewelina Jackowska 8, Martyna Stasiuk 15, Aleksandra Iwaniuk 3 , Karolina Zieniewska 2
Pozostałe wyniki play-off  I LKK (do dwóch zwycięstw):  AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 77:42, Politechnika Gdańska - VBW GTK II Gdynia 72:50. Mecz Mon-Pol Płock - PZKosz Łomianki odbędzie się 14 marca.