Prawdziwy horror w meczu Podlasia i pierwsza porażka Jabłonianki

20:39, 09.04.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Aż 14 bramek padło w dwóch meczach naszych zespołów w siedleckiej lidze okręgowej, ale tylko zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego mogli się cieszyć.

Nie udał się zawodnikom Jabłonianki wyjazd do Miastkowa Kościelnego na mecz z miejscową Wilgą. Po przeciętnym spotkaniu goście ponieśli pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Do przerwy z boiska wiało nudą i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, ale to gospodarze strzelili bramkę i na przerwę zeszli z minimalnym prowadzeniem. Drugie 45 minut to już lepsza gra podopiecznych Rusłana Mielniczuka. Jabłonianka zagrała odważniej, i co najważniejsze, skuteczniej, trafiając dwa razy do bramki gospodarzy. Skutecznymi strzelcami byli Wojciech Grądzki i najlepszy snajper zespołu Sebastian Gąsowski, dla którego było to już 15 trafienie w tym sezonie. Niestety nie wystarczyło to nawet do remisu, gdyż gospodarze również zdobyli jeszcze dwie bramki i zwyciężyli 3:2. W następnej kolejce, 14 kwietnia o godz.16, Jabłonianka podejmować będzie lidera siedleckiej ligi okręgowej – Mazovię II Mińsk Mazowiecki.

Wilga Miastków Kościelny - Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:2 (1:0)

Bramki dla Jabłonianki: 55’ Grądzki , 85’ Gąsowski

Jabłonianka: Graw, Michalczuk, Horowicz, Trochimiuk, Polak, Ołtarzewski (70’ Wilk), Gąsowski, Grądzki, Cydejko, Ignaciuk, Zawadzki

Mecz z zamykającym ligową tabelę Sępem był dla piłkarzy z Sokołowa Podlaskiego zarówno znakomitą okazją do odniesienia kolejnego, trzeciego zwycięstwa z rzędu, jak również do rehabilitacji za domową porażkę 1:2 w rundzie jesiennej. Wprawdzie już na początku meczu  gospodarze objęli prowadzenie z rzutu karnego, ale w kolejnych minutach to zawodnicy Podlasia zaczęli szybciej grać piłką i stwarzać sobie bramkowe okazje. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż w 23 minucie bramkę wyrównującą zdobył najlepszy nasz snajper Przemysław Głowacz, a tuż przed końcem pierwszej odsłony na listę strzelców wpisał się Paweł Buczyński i prowadziliśmy 2:1. Druga połowa była jeszcze bardziej szalona z obu stron, co zaowocowało aż 6 bramkami. Tuż po jej rozpoczęciu po bramce Dawida Kobusa przewaga sokołowian zwiększyła się do dwóch bramek, ale żelechowianie nie poddali się,  zdobyli kolejno 3 gole i wyszli na prowadzenie 4:3. Podlasie rzuciło się do odrabiania strat i najpierw pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się ponownie Przemysław Głowacz, zaś w 80 minucie na prowadzenie 5:4 wyprowadził gości Marcin Siedlecki i pomimo szans z obu stron wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy się cieszyć z tak ciężko wywalczonego zwycięstwa. Kolejne spotkanie piłkarze Podlasia rozegrają 14 kwietnia (godz.12) z przedostatnią  Watrą Mrozy, tak wiec będzie szansa , by kontynuować passę zwycięstw i piąć się w górę ligowej tabeli.

Tutaj można zobaczyć ostatnią bramkę w meczu:

Sęp Żelechów - Podlasie Sokołów Podlaski  4:5 (1:2)

Bramki dla Podlasia: 23’, 78 (k) Głowacz, 44’ P.Buczyński, 48’ Kobus, 80’ Siedlecki

Podlasie: Kotowski, Goś, Komycz, Przybyszewski (78’ Czorniej), Ł. Buczyński, Kobus, Siedlecki, Horowicz, P. Buczyński (88’ Adamczuk), Klimczuk (89’ Wierzbicki), Głowacz

Pozostałe wyniki 18 kolejki: Zryw Sobolew – Wektra Zbuczyn 4:0, Kolektyw Oleśnica - Fenix Siennica 1:7, Tajfun Jartypory - Czarni Węgrów 3:6 , Watra Mrozy - Victoria Kałuszyn 1:2,  Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Orzeł Unin 3:0, Hutnik Huta Czechy - Płomień Dębe Wielkie 1:1