Rewelacyjne Podlasie nie do zatrzymania, Jabłonianka nie dała rady Fenixowi

07:40, 05.05.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Sokołowianie na wiosnę odnieśli już siódme zwycięstwo z rzędu, natomiast jabłonianie po ciężkim boju minimalnie ulegli w Siennicy.

Piłkarze z Jabłonny Lackiej przegrali w Siennicy z miejscowym Fenixem 2:3, ale zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo. Podopieczni Rusłana Mielniczuka rozegrali naprawdę dobre zawody, a bohaterem był rezerwowy Hubert Abramczuk, który strzelił dwie bramki. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Jabłonnie Lackiej, 6 maja o godz.17, a przeciwnikiem Jabłonianki będzie zespół Victorii Kałuszyn.

Fenix Siennica - Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:2 (2:0)

Bramki dla Jabłonianki: 65’, 89’ Abramczuk

Jabłonianka: Graw, Horowicz, Cydejko, Wielogórski, D.Toczysk (61’Abramczuk)), Świnarski, Zawadzki, Płachetko (61’Ignaciuk), Wasilewski, Michalczuk, Trochimiuk

Podlasie było faworytem w spotkaniu z Kolektywem i boisko w pełni to pokazało. Wprawdzie w pierwszej połowie tylko raz udało się pokonać bramkarza gospodarzy po pięknym strzale Marcina Siedleckiego, ale w drugich 45 minutach piłka aż trzykrotnie grzęzła w siatce oleśniczan. Wyjątkowej urody był zwłaszcza gol z rzutu wolnego, którego autorem był Jakub Nowotniak. Ostatecznie sokołowianie odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 4:0, co było ich siódmą z rzędu wygraną. Już w najbliższą niedzielę, 6 maja o godz.17 zawodnicy Podlasia zmierzą się na wyjeździe z zespołem Orła Unin, który plasuje się na 3 miejscu w lidze z takim samym dorobkiem punktowym, jak nasz zespół. Z całą pewnością będzie to trudny mecz, ale liczymy na podtrzymanie passy zwycięstw.

Kolektyw Oleśnica - Podlasie Sokołów Podlaski  0:4 (0:1)

Bramki dla Podlasia: 80’ Głowacz, 28’Siedlecki, 48’J. Nowotniak, 85’P. Buczyński

Podlasie: Kotowski, Sawicki (75’ Ł. Buczyński), Przybyszewski, Komycz, J. Nowotniak (55’ Kobus), Goś (78’ M. Nowotniak), Klimczuk, Fabisiak (78’ Adamczuk), Siedlecki, Domański (62’ P. Buczyński), Głowacz (88’ Hajdas)

Pozostałe wyniki 22 kolejki:  Płomień Dębe Wielkie – Watra Mrozy 0:0, Sęp Żelechów - Czarni Węgrów 1:4, Zryw Sobolew - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 0:1, Wilga Miastków Kościelny - Wektra Zbuczyn 3:3, Victoria Kałuszyn – Orzeł Unin 2:5