Zaskakujący wynik w meczu Podlasia. Kibice przecierali oczy ze zdumienia

17:32, 07.05.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Niewykorzystany rzut karny, czerwona kartka i  klęska Podlasia Sokołów Podlaski w meczu na szczycie. O tym spotkaniu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

Victoria Kałuszyn, która w dwóch poprzednich meczach straciła aż 12 bramek od samego początku spotkania podjęła twardą walkę z faworyzowanymi gospodarzami. Efektem dobrej gry gości była bramka, która dała przyjezdnym prowadzenie. Drugie 45 minut to już znacznie lepsza gra Jabłonianki, która uparcie dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Przewaga gospodarzy przyniosła wyrównującą bramkę na parę minut przed końcem zawodów, a jej autorem był Jacek Toczyski. Więcej goli kibice już nie zobaczyli i mecz zakończył się remisem 1:1.  Kolejne spotkanie będzie niezwykle interesujące, bo przeciwnikiem Jabłonianki będzie występujący w roli gospodarza zespół Podlasia. Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz.13.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Victoria Kałuszyn 1:1 (0:1)

Bramka dla Jablonianki: 83’ J.Toczyski

Jabłonianka: Graw, Maciejec, Horowicz, Wielogórski, D.Toczyski (69’Przesmycki), Świnarski, Grądzki (90’Wilk), Zawadzki, Trochimiuk, J. Toczyski, Tymosiak (45’Abramczuk)

Spotkanie dwóch drużyn ze ścisłej czołówki ligi obfitowało w dramaturgię i przyniosło aż siedem bramek. Niestety wszystkie gole strzelali tylko gospodarze. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, ale wynik mógłby być inny, gdyby w 40 minucie Przemek Głowacz wykorzystał rzut karny. Jakby tego było mało, to na początku drugiej połowy miejscowi trzeci raz pokonali naszego golkipera, a dodatkowo parę minut później za uderzenie przeciwnika czerwoną kartkę obejrzał Kacper Komycz i ostatnie pół godziny musieliśmy grać w osłabionym składzie. Efektem tego były kolejne 4 bramki stracone przez Podlasie, które ostatecznie przegrało aż 0:7 i była to najwyższa porażka sokołowian w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że dla walczących o awans naszych piłkarzy był to tylko wypadek przy pracy i będzie już tylko lepiej. A w najbliższą sobotę, 12 maja o godz.13 dojdzie do pojedynku Podlasia z Jabłonianką, czyli dwóch zespołów z powiatu sokołowskiego. Emocji z całą pewnością nie zabraknie.

Orzeł Unin - Podlasie Sokołów Podlaski 7:0 (2:0)

Podlasie: Antoszczuk, Ł. Buczyński, Przybyszewski (71’Domański), Komycz, Klimczuk (58’Horowicz), Kobus, Goś, Fabisiak, Siedlecki, P. Buczyński, Głowacz

Pozostałe wyniki 23 kolejki:  Hutnik Huta Czechy – Kolektyw Oleśnica 1:0, Płomień Dębe Wielkie – Fenix Siennica 2:0, Czarni Węgrów – Watra Mrozy 1:2,  Zryw Sobolew - Sęp Żelechów 0:0,  Tajfun Jartypory - Wilga Miastków Kościelny 1:1, Wektra Zbuczyn - - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:2