W imponującym stylu drużyna Podlasia zgarnęła kolejny komplet punktów

07:25, 06.06.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Piłkarze Podlasia rozgromili Zryw, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Jabłonianie minimalnie ulegli faworyzowanemu Płomieniowi Dębe Wielkie.

Mecz w Sobolewie był jednostronnym widowiskiem. Przyjezdni dominowali na boisku kulturą gry, techniką, kreowaniem sytuacji bramkowych, odnosząc wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo. Worek z bramkami rozwiązał już w 3 minucie Marcin Siedlecki, zaś parę minut przed przerwą wynik podwyższył Daniel Klimczuk i prowadziliśmy 2:0. Drugie 45 minut to znowu ogromna przewaga sokołowian, którzy uparcie dążyli do strzelenia kolejnych goli. Ostatecznie piłkarze Podlasia zdobyli jeszcze 4 bramki, z czego dwa trafienia zaliczył nasz najskuteczniejszy snajper Przemysław Głowacz, i mecz zakończył się okazałą wygraną 6:0. Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają w najbliższą sobotę, 9 czerwca o godz.13, a ich przeciwnikiem będzie zespół Wektry Zbuczyn.

Zryw Sobolew  -  Podlasie Sokołów Podlaski  0:6 (0:2)

Bramki dla Podlasia:  72’, 80’ Głowacz, 3’ Siedlecki, 41’ Klimczuk, 52’ Fabisiak, 90’ Kobus

Podlasie: Antoszczuk, Przybyszewski, Klimczuk (74’Adamczuk) , J. Nowotniak (57’Kobus), Ł. Buczyński (80’M.Nowotniak), Goś, Komycz, Fabisiak, Siedlecki, P. Buczyński (84’Hajdas), Głowacz

Wyjazdowe spotkanie w Rudzie było dla Jabłonianki okazją do przełamania serii trzech porażek z rzędu i nasi piłkarze byli bardzo blisko, by to osiągnąć. Rozegrali naprawdę dobre zawody i kto wie, jak potoczyłyby się losy rywalizacji, gdyby nie czerwona kartka, wprowadzonego w drugiej połowie Sylwestra Hanusza. W najbliższym meczu zawodnicy z Jabłonny Lackiej zmierzą się z Czarnymi Węgrów. Spotkanie zaplanowano na 9 czerwca o godz.18.

Płomień Dębe Wielkie  - Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:0 (0:0)

Jabłonianka: Bołbotowski, Ołtarzewski, Świnarski, D.Toczyski, Grądzki (60’Hanusz), Cydejko, Ignaciuk (46’Płachetko), Milik (76’Strzała), Trochimiuk, Gąsowski, Horowicz

Pozostałe wyniki 27 kolejki: Czarni Węgrów - Orzeł Unin 0:4, Wektra Zbuczyn - Victoria Kałuszyn  0:1, Tajfun Jartypory - Fenix Siennica 0:1, Hutnik Huta Czechy - Watra Mrozy 4:0,  Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Kolektyw Oleśnica 7:1,  Wilga Miastków Kościelny - Sęp Żelechów 3:0