Piłkarze Podlasia wciąż walczą o awans. Węgrowianie za mocni dla Jabłonianki

14:11, 12.06.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Planowe zwycięstwo Podlasia  przy niespodziewanej porażce lidera spowodowało, że końcówka sezonu staje się coraz ciekawsza. Na przeciwnym biegunie znajduje się  drużyna z Jabłonny Lackiej, która przegrała piąty mecz z rzędu

Wprawdzie to goście objęli prowadzenie, ale kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy Podlasia, którzy całkowicie zdominowali pierwszą odsłonę. Najpierw w 11 minucie wyrównał Daniel Klimczuk, zaś 10 minut później drugie trafienie dołożył Marcin Siedlecki i nasz zespół objął prowadzenie 2:1. Tuż przed przerwą piłkarze Wektry stanęli przed znakomita okazją do wyrównania z rzutu karnego, lecz kapitalną obroną popisał się Konrad Kotowski. W drugiej połowie mecz miał podobny przebieg. Sokołowianie spokojnie kontrolowali grę i szukali kolejnych goli. Piłka jeszcze trzy razy ugrzęzła w zbuczyńskiej bramce, a szczęśliwymi strzelcami byli, dwukrotnie Przemek Głowacz i raz Kuba Nowotniak. Ostatecznie piłkarze z Sokołowa Podlaskiego odnieśli pewne zwycięstwo 5:1 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek tracą do lidera z Unina 4 oczka. A w przedostatniej serii gier w niedzielę, 17 czerwca o godz.18 na boisku w Jartyporach, nasi zawodnicy zmierzą się z miejscowym Tajfunem.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 5:1 (2:1)

Bramki dla Podlasia:  51’,79’Głowacz, 11’Klimczuk,67’ J.Nowotniak, 20’Siedlecki

Podlasie: Kotowski, Przybyszewski, Klimczuk, J. Nowotniak, Ł. Buczyński, Goś, Komycz, Fabisiak, Siedlecki, P. Buczyński, Głowacz

Drużyna Jabłonianki nie mogła zaliczyć ostatniej fazy ligi do udanych. Cztery kolejne porażki i tylko jedna strzelona w nich bramka powodowały, że mecz z Czarnymi nabierał dodatkowego znaczenia. Niestety, do przerwy do goście skromnie prowadzili, a gospodarze bili głową w mur. W drugiej połowie udało się wreszcie wyrównać po golu Macieja Ołtarzewskiego w 80 minucie i kiedy wszyscy spodziewali się, że mecz zakończy się remisem, tuż przed zakończeniem spotkania miejscowych pogrążył Rafał Komosa i to goście mogli cieszyć się z trzech oczek. Dla graczy Jabłonianki była to więc już piąta porażka z rzędu, jednak liczymy, że w następnym spotkaniu ze Zrywem Sobolew nastąpi przełamanie naszej drużyny. Mecz zaplanowano na niedzielę na godz.18.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Czarni Węgrów 1:2 (0:1)

Bramka dla Jabłonianki: 80’Ołtarzewski

Jabłonianka: Graw, Ołtarzewski, Michalczuk, Wasilewski (82’W.Przesmycki), Zawadzki, Świnarski (85’Sękal), D.Toczyski (74’Strzała), Grądzki (79’Hanusz), Milik (65’Ignaciuk), G.Przesmycki, Gąsowski

Pozostałe wyniki 28 kolejki: Zryw Sobolew - Orzeł Unin 2:0, Victoria Kałuszyn - Tajfun Jartypory, Fenix Siennica - Hutnik Huta Czechy 2:1, Watra Mrozy -  Wilga Miastków Kościelny 0:2, Sęp Żelechów - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:7, Kolektyw Oleśnica – Płomień Dębe Wielkie 3:2