Wygrana Kosovii dała jej miejsce na podium siedleckiej A-klasy

21:10, 25.06.2018 | MG/FOT.TOBIASZ MRÓZ

Na zakończenie sezonu 2017/2018 nasz zespół odniósł efektowne zwycięstwo, ale to inne drużyny cieszyły się z awansu

Aby myśleć o awansie, mecz z Grodziskiem Krzymosze należało wygrać i liczyć na remis w meczu Miedzanki z Ostrówkiem. To pierwsze udało się podopiecznym Tomasza Wojtczuka zrealizować, chociaż do przerwy kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Na pierwsze trafienie kosowian musieliśmy poczekać do 62 minuty, kiedy to objęliśmy prowadzenie po samobójczym trafieniu jednego z zawodników gospodarzy. Kiedy parę minut później prowadzenie podwyższył Konrad Zębrowski stało się jasne, że trzy punkty będą nasze. Miejscowych „dobił” Łukasz Zalewski tuż przed końcem meczu i ostatecznie Kosovia zwyciężyła 3:0. Niestety w równolegle rozgrywanym spotkaniu, zwycięstwo nad Ostrówkiem odniosła drużyna Miedzanki, i to ona wraz z Tygrysem Huta Mińska awansowała do siedleckiej ligi okręgowej.

Grodzisk Krzymosze - Kosovia Kosów Lacki  0:3 (0:0)

Bramki dla Kosovii:  62’Komar (samobójcza), 67’Zębrowski, 89’Ł.Zalewski

Kosovia: Wyszomierski, Łagoda, Laskowiecki, Burko (35’Sidorzak), Jasiński, Zębrowski (73’Saczuk), K.Żochowski, Maksymiak, Ł. Zalewski, P.Żochowski (75’Rozbicki), Wojtczuk

Pozostałe wyniki 26 kolejki: Miedzanka Miedzna - LKS Ostrówek 2:1, Błękitni Stoczek -  Jastrząb Żeliszew 3:5, Nojszewianka Dobre - Polonez Mordy 1:2, Tygrys Huta Mińska - Jutrzenka Cegłów 6:1,  Tęcza Korczew - Świt Barcząca 2:5, MKS Małkinia - Tęcza Stanisławów