Piłkarze Podlasia i Jabłonianki zakończyli ligowe zmagania

22:35, 26.06.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Ostatnia kolejka siedleckiej ligi okręgowej nie była udana dla zespołów z naszego powiatu, które solidarnie przegrały swoje domowe mecze

Mecz Podlasia z Hutnikiem Huta Czechy miał ogromne znaczenie dla walki o fotel wicelidera siedleckiej ligi okręgowej. Obie drużyny stworzyły naprawdę ciekawe widowisko. Początek meczu to delikatna przewaga przyjezdnych, której ukoronowaniem była bramka, strzelona już po kwadransie gry. Od tego momentu to sokołowianie stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę. Przyniosło to efekt w 35 minucie, gdy gola wyrównującego strzelił Dawid Kobus. Nasi zawodnicy nie zwalniali tempa i zaledwie cztery minuty później za sprawą Przemka Głowacza zdobyli drugą bramkę i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 2:1. W drugiej połowie oglądaliśmy również ciekawe spotkanie, ale podopiecznym Rafała Marcyniuka nie udało się już ani razu skierować piłki do bramki gości. Niestety lepiej ustawione celowniki mieli hutnicy, którzy jeszcze dwukrotnie pokonali Konrada Kotowskiego. Podlasie przegrało zatem ten ostatni mecz w sezonie 2:3 i zajęło 4 miejsce w ligowej tabeli. Wkrótce statystyczne podsumowanie całego sezonu.

Podlasie Sokołów Podlaski  - Hutnik Huta Czechy 2:3 (2:1)

Bramki dla Podlasia: 35’Kobus, 39’Głowacz

Podlasie: Kotowski, Goś, Przybyszewski (80’Steć), Komycz (76’Domański), Kobus, Horowicz, Fabisiak, Ł.Buczyński (64’Piotrowski), Klimczuk, P.Buczyński (86’Adamczuk), Głowacz

Nie tak wyobrażali sobie kibice Jabłonianki pożegnanie z ligą w sezonie 2017/2018. Zespół z Jabłonny Lackiej, mający na koncie 6 porażek z rzędu, liczył wreszcie na przełamanie w meczu z Wektrą. Niestety, już w pierwszej odsłonie losy rywalizacji zostały praktycznie przesądzone, kiedy to goście aż trzykrotnie pokonali Piotrka Grawa. Wprawdzie parę minut po rozpoczęciu drugiej połowy po bramce Darka Milika pojawiła się nadzieja na lepszy wynik, ale kwadrans przed końcem przyjezdni ponownie umieścili piłkę w naszej bramce, wygrywając ostatecznie to spotkanie 4:1. Był to jeden z tych meczów, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Wektra Zbuczyn 1:4 (0:3)

Bramka dla Jabłonianki: 51’Milik

Jabłonianka: Graw, G.Przesmycki, Milik (80’Sękal), Grądzki, Domagała (75’Hanusz), Wasilewski (60’Strzała), Trochimiuk, Ołtarzewski (46’Horowicz), Zawadzki, Michalczuk, Swinarski (75’W.Przesmycki)

Pozostałe wyniki 30 kolejki:  Victoria Kałuszyn -Wilga Miastków Kościelny 2:1,Kolektyw Oleśnica - Czarni Węgrów 3:1, Fenix Siennica -  Mazovia II Mińsk Mazowiecki 0:2,  Watra Mrozy - Sęp Żelechów 7:0, Płomień Dębe Wielkie – Zryw Sobolew 5:2, Orzeł Unin – Tajfun Jartypory 3:0 (walkower)