Zespół Kosovii rozłożony na czynniki pierwsze

09:04, 12.07.2018 | MG/FOT.KOSOVIAKI.FUTBOLOWO.PL

W zakończonym sezonie 2017/2018 w siedleckiej A-klasie, drużyna z Kosowa Lackiego stanęła na podium. Oto drużynowe i indywidualne zestawienia dotyczące naszej drużyny

Kosowianie, którzy do samego końca walczyli o awans do ligi okręgowej, zajęli ostatecznie 3 miejsce. Złożyło się na nie: 17 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Nasi zawodnicy strzelili 72 gole, tracąc 34. Jeżeli chodzi o czas zdobywania bramek, to wyglądało to tak: Od 1 do 15 minuty – 7 goli, 16-30 minuta – 11 goli, 31-45 minuta – 12 goli, 46-60 minuta – 10 goli, 61-75 minuta – 9 goli, 76-90 minuta – 23 gole. Dwukrotnie w doliczonym czasie gry, udało się kosowianom strzelić bramki. Dokonali tego Łukasz Zalewski w meczu z Miedzanką Miedzna i Grzegorz Jasiński w meczu z Tęczą Stanisławów. Najskuteczniejszymi strzelcami zespołu byli: Konrad Zębrowski – 12 bramek, Jakub Okowańczuk – 11 bramek i Łukasz Zalewski – 10 bramek. Autorem najszybszego hattricka był Jakub Okowańczuk, który w meczu ze Switem Barcząca potrzebował zaledwie 13 minut, by pokonać bramkarza gości. Najszybszą bramkę zdobył natomiast już w 5 minucie meczu z Tęczą Stanisławów, Konrad Zębrowski. Piłkarze Kosovii 10 razy podchodzili do strzelania rzutów karnych, wykorzystując 6 z nich, a skutecznymi egzekutorami byli: Jakub Okowańczuk i Paweł Maksymiak – po 2 bramki, Konrad Zębrowski i Arkadiusz Borowy – po 1 bramce. Pechowcami, którzy spudłowali z „11” byli: Łukasz Zalewski, Mateusz Zalewski, Konrad Zębrowski i Waldemar Laskowiecki. Zawodnikiem, który najczęściej, 13 razy wchodził z pozycji rezerwowego był Paweł Dawidowski, natomiast najskuteczniejszym rezerwowym był Konrad Zębrowski, który po wejściu na boisko strzelił 3 bramki. Nasi zawodnicy otrzymali też 3 czerwone i 46 żółtych kartek. Najwięcej „żółtek” w jednym meczu, aż 6, kosowianie otrzymali w zremisowanym spotkaniu z LKS Ostrówek. Z powodu czerwonej kartki boisko musieli opuścić: Paweł Maksymiak (mecz z Polonezem Mordy), Grzegorz Jasiński (z LKS Ostrówkiem) i Łukasz Zalewski (z Miedzanką Miedzna). Rekordzistami, jeżeli chodzi o „żółtka” byli: Grzegorz Jasiński – 9 żółtych kartek, Mateusz Zalewski i Krzysztof Żochowski – po 7 zółtych kartek.