Łucja Grzenkowicz i Natalia Kurach wzięły udział w turniejach mistrzowskich

12:25, 28.08.2018 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Zawodniczki MPKK Sokołów Podlaski reprezentowały Polskę w finałach młodzieżowych ME i obie pokazały się z bardzo dobrej strony

Przygotowujące się do nowego koszykarskiego sezonu 2018/2019 zawodniczki MPKK Sokołów Podlaski, Łucja Grzenkowicz i Natalia Kurach zostały powołane do reprezentacji Polski i wzięły udział w dwóch sierpniowych turniejach finałowych ME kobiet. Łucja uczestniczyła w mistrzostwach U18 Dywizji A, odbywających się w Udine, gdzie nasza reprezentacja zajęła 11 miejsce. Nasza młoda zawodniczka dobrze zaprezentowała się w turnieju, rzucając 20 punktów, z czego najwięcej, bo aż 10 w wygranym meczu z Serbią. Druga z naszych pań, Natalia Kurach, która zdobyła niedawno z ekipą sokołowskich kadetek medal brązowy młodzieżowych MP, była jedną z wiodących zawodniczek na odbywających się w Kownie młodzieżowych ME U16 Dywizji A. W sześciu meczach Natalia rzuciła aż 45 punktów, z czego najwięcej 11, w spotkaniu z Chorwacją. Polska zajęła na tej imprezie ostatecznie 8 miejsce.