Podlasie i Jabłonianka solidarnie wygrały swoje domowe spotkania

20:07, 04.09.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Sokołowscy piłkarze wciąż nie zwalniają tempa, odnosząc już piątą wiktorię z rzędu. Jabłonianka wreszcie zwycięska.

Wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli piłkarze Podlasia, którzy rozgromili Płomień aż 5:0. Kiedy już w 2 minucie do siatki przyjezdnych trafił Przemek Głowacz, a niecałe pół godziny później wynik podwyższył Łukasz Supleński, gra się trochę uspokoiła, chociaż sokołowianie nadal kontrolowali przebieg wydarzeń i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem naszego zespołu. Po przerwie podopieczni Rafała Marcyniuka dorzucili kolejne trzy gole, a na listę strzelców wpisali się: ponownie Głowacz, Dawid Kobus i Piotr Goś. W ten sposób drużyna Podlasia odniosła piąte zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów jest wiceliderem ligowej tabeli. Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają 8 września o godz.17  na wyjeździe z drużyną Tygrysa Huta Mińska.

Podlasie Sokołów Podlaski  - Płomień Dębe Wielkie 5:0 (2:0)

Bramki dla Podlasia: 2’,80’Głowacz, 29’Supleński, 75’Kobus, 89’Goś

Podlasie: Kotowski, Komycz, Horowicz, Ł.Buczyński (85’Przybyszewski), Klimczuk, Siedlecki (77’Goś), Osial (85’Gałązka), Supleński (86’Steć), Fabisiak, Kobus (77’Domański), Głowacz (86’Jaczewski)

W piątym meczu zespół z Jabłonny Lackiej zainkasował wreszcie 3 punkty, zwyciężając pewnie beniaminka z Miedznej. Do przerwy Jabłonianie prowadzili 1:0, a strzelcem bramki był Wojtek Grądzki. W drugiej odsłonie, rozgrywający naprawdę dobre zawody gospodarze,  za sprawą Maćka Michalczuka i Huberta Abramczuka, w przeciągu zaledwie kilkunastu minut jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera gości i stało się jasne, że nic nie będzie już w stanie odebrać nam zwycięstwa. Zawodników Miedzanki stać było jedynie na honorowe trafienie i ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wygraną 3:1. A już 8 września o godz.12  Jabłoniankę czeka wyjazd do Siennicy na mecz z tamtejszym Fenixem.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Miedzanka Miedzna 3:1 (1:0)

Bramki dla Jabłonianki: 34’Grądzki, 55’Michalczuk, 71’Abramczuk

Jabłonianka: Wrzosek, Grądzki (45’Maciejec), Ołtarzewski, Trochimiuk (45’Wielogórski), Swinarski (64’D.Toczyski), Michalczuk, Kosieradzki (45’Domagała), Rozbicki, J.Toczyski, Abramczuk (86’Koc), Przesmycki

Pozostałe wyniki 5 kolejki:  Fenix Siennica - Hutnik Huta Czechy 1:1, Tajfun Jartypory - Kolektyw Oleśnica 0:3, Wilga Miastków Kościelny - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:1, Victoria Kałuszyn – Tygrys Huta Mińska 2:1, Czarni Węgrów – Wektra Zbuczyn 0:5, Naprzód Skórzec – Zryw Sobolew 5:2