W ostatniej niemal chwili kosowianie uratowali remis

08:35, 12.09.2018 | MG/FOT.TOBIASZ MRÓZ

Spotkanie Kosovii miało jednostronny przebieg, ale to goście byli blisko sprawienia megasensacji

W spotkaniu z jednym z najsłabszych zespołów ligi, drużyna Kosovii była zdecydowanym faworytem. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 20 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Krzysiek Żochowski. Wprawdzie gościom udało się wyrównać 10 minut później, ale cieszyli się remisem zaledwie chwilę, bo błyskawicznie odpowiedział golem Łukasz Zalewski i do przerwy kosowianie zasłużenie prowadzili 2:1. W drugiej połowie przewaga podopiecznych Tomasza Wojtczuka była jeszcze większa, niestety piłka jakoś nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych. Jakby tego było mało, to w ciągu zaledwie 5 minut, po jednych z nielicznych akcji, goście najpierw wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie i ten sensacyjny wynik utrzymał się niemal do końca meczu, kiedy to wreszcie Grzesiek Jasiński strzelił bramkę, dającą nam remis 3:3. Wynik zupełnie nie oddaje przebiegu gry, gdyż Kosovia powinna ten mecz spokojnie wygrać, ale przyjezdni mieli niesamowicie dużo szczęścia i wywieźli z ciężkiego terenu bardzo cenny dla nich punkt. A już 15 września o godz.16.30, drużynę z Kosowa Lackiego czeka trudny wyjazdowy mecz z Olimpią Latowicz. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Kosovia Kosów Lacki  - Polonez Mordy 3:3 (2:1)

Bramki dla Kosovii: 20’Żochowski, 31’Ł.Zalewski,90’ Jasiński

Kosovia: Wyszomierski, Maksymiak, Łagoda, Jasiński, Żochowski, Burko (80’Bartczuk), M.Zalewski, Sidorzak (60’Dawidowski), Zieliński (56’Wojtczuk), Ł.Zalewski, Borowy (71’Zębrowski)

Pozostałe wyniki 4 kolejki: Grodzisk Krzymosze - Tęcza Korczew 0:4, Tęcza Stanisławów - Wicher Sadowne 3:0, Jutrzenka Cegłów - LKS Ostrówek 1;1, MKS Małkinia - Jastrząb Żeliszew 1:3,  Sęp Żelechów -  Olimpia Latowicz 2:4, Błękitni Stoczek – Watra Mrozy 0:6