Eliza Wcisłak z brązowym medalem Mistrzostw Polski seniorek

21:06, 07.10.2018 | INFO/FOT. EMC

W dniach 28-30 września w Hali Sportowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach odbyły się 25. Mistrzostwa Kobiet i 88. Mistrzostwa Mężczyzn w Podnoszeniu Ciężarów.

W sobotę w kategorii wagowej 75 kg startowała wychowanka sokołowskiego klubu podnoszenia ciężarów Eliza Wcisłak. Eliza, która od dwóch lat reprezentuje barwy CWZS Zawiszy Bydgoszcz uzyskała 177 kg w dwuboju (83 kg + 94 kg), co pozwoliło jej zająć trzecią pozycję i ukończyć start z brązowym medalem. Wygrała Jolanta Wiór (GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie z wynikiem 201 kg (91 kg + 110 kg). Drugie miejsce zdobyła - Weronika Zielińska ( (KU AZS AWF Biała Podlaska) 178 kg (77 kg + 101 kg).
Tydzień wcześniej w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej rozegrano Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów. W kadrze Polski na mistrzostwa znalazła się również sokołowianka. Eliza Wcisłak reprezentująca WSG Bydgoszcz  zajęła w tych zawodach szóste miejsce.