Drużyna Podlasia jako pierwsza zdobyła twierdzę w Skórcu

17:35, 30.10.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

W meczu na szczycie Sokołowianie lepsi od Naprzodu.  Jabłonianka również zainkasowała komplet punktów.

Niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Podlasia, przerywając serię dwóch meczów bez strzelonej bramki. Wprawdzie to gospodarze objęli dosyć szybko prowadzenie, ale już w 27 minucie Przemek Głowacz doprowadził do wyrównania, zaś kwadrans później z rzutu karnego na 2:1 podwyższył Hubert Fabisiak i takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie to Sokołowianie cały czas prowadzili grę, czego efektem była trzecia bramka autorstwa Piotrka Osiala. Niestety, mimo  zdecydowanej przewagi podopiecznych Rafała Marcyniuka i kolejnych szans na gole, to drużyna Naprzodu niespodziewanie doprowadziła do wyrównania i zrobiło się nerwowo. Ostatni akcent spotkania należał już jednak do naszych piłkarzy, którzy w 78 minucie za sprawą Łukasza Supleńskiego zdobyli kolejną bramkę i mogliśmy cieszyć się z wygranej 4:3. A już w najbliższą sobotę, 3 listopada o godz.11, podejmiemy zespół Wilgi Miastków Kościelny

Naprzód Skórzec - Podlasie Sokołów Podlaski  3:4 (1:2)

Bramki dla Podlasia: 27’Głowacz, 41’(k)Fabisiak, 61’Osial, 79’Supleński

Podlasie: Kotowski, Ł.Buczyński, Przybyszewski, Komycz (90’Horowicz), Klimczuk, Osial (77’Czorniej), Siedlecki, Supleński, Fabisiak, Domański, Głowacz

Po ubiegłotygodniowej wygranej nad Wilgą Miastków Kościelny, piłkarze Jabłonianki poszli za ciosem i pewnie pokonali outsidera rozgrywek, Tajfuna Jartypory. Już w 12 minucie Wojciech Grądzki dał przyjezdnym prowadzenie i ten wynik utrzymał się do przerwy. Znakomicie ułożyła się też dla nas druga połowa, gdyż zaledwie parę minut po jej rozpoczęciu za sprawą Rafała Swinarskiego Jabłonianie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania i dał nam awans na 12 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie zawodnicy z Jabłonny Lackiej rozegrają w sobotę, 3 listopada o godz.13, a ich przeciwnikiem będzie sąsiad z tabeli, Kolektyw Oleśnica.

Tajfun jartypory - Jabłonianka Jabłonna Lacka 0:2 (0:1)

Bramki dla Jabłonianki: 12’Grądzki, 49’Swinarski

Jabłonianka: Wrzosek, Trochimiuk, Gąsowski (30’Swinarski), Michalczuk, Ołtarzewski, Grądzki, Cydejko, Zawadzki, Kosieradzki (80’Koc), Przesmycki, Rozbicki (71’Nowotniak)

Pozostałe wyniki 13 kolejki: Czarni Węgrów – Hutnik Huta Czechy 0:2, Wilga Miastków Kościelny – Victoria Kałuszyn 8:1, Kolektyw Oleśnica – Fenix Siennica 0:1, Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Miedzanka Miedzna 2:4, Zryw Sobolew – Tygrys Huta Mińska 4:2, Płomień Dębe Wielkie – Wektra Zbuczyn 1:3