Podlasie rozstrzelało Wilgę, Jabłonianie kontynuują zwycięską passę

18:06, 07.11.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

To był znakomity weekend dla zespołów z naszego powiatu, które solidarnie wygrały swoje domowe mecze

Już w pierwszej połowie mecz został rozstrzygnięty. W ciągu zaledwie 27 minut sokołowianie aż 6 razy umieścili piłkę w bramce przyjezdnych, a łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Supleński, Przemek Głowacz, Marcin Siedlecki, Dawid Kobus i Piotr Osial. W drugiej odsłonie podopieczni Rafała Marcyniuka nie forsowali już tak tempa, ale i tak strzelili kolejne dwa gole, oba autorstwa naszego najskuteczniejszego snajpera, Przemka Głowacza i spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy 8:0. W kolejnym meczu Podlasie zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem ligi, Tajfunem Jartypory. Zawody odbędą się w sobotę, 10 listopada, o godz.13.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wilga Miastków Kościelny 8:0 (6:0)

Bramki dla Podlasia: 30’,70’(k),83’Głowacz,17’ 35’Supleński, 24’Siedlecki, 44’Osial, 32’Kobus

Podlasie: Kotowski, Klimczuk, Komycz (61’Przybyszewski), Horowicz, Ł.Buczyński (73’Wierzbicki), Kobus(54’Domański), Siedlecki, Fabisiak (85’Jaszczuk), Supleński (54’Goś), Osial (56’Adamczuk), Głowacz

W meczu sąsiadów w tabeli gospodarze już do przerwy, po bramkach Mateusza Rozbickiego i Huberta Abramczuka prowadzili 2:0. W drugich 45 minutach Jabłonianie dali sobie wprawdzie wbić dwa gole, ale sami też za sprawą Piotra Sękala strzelili bramkę i ostatecznie po ciężkim boju wywalczyliśmy trzy punkty, co dało naszej drużynie awans na 10 miejsce w ligowej tabeli. A w następnej kolejce, 11 listopada o godz.11, zawodnicy z Jabłonny Lackiej rozegrają wyjazdowe spotkanie z Mazovią II Mińsk Mazowiecki.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Kolektyw Oleśnica 3:2 (2:0)

Bramki dla Jabłonianki: 21’Rozbicki, 40’Abramczuk, 84’Sękal

Jabłonianka: Michalczuk, Trochimiuk, Swinarski (75’Domagała), Nowotniak (55’D.Toczyski), Abramczuk (86’Koc), Wasilewski (78’Sękal), Ołtarzewski, Strzała (60’J.Toczyski), Zawadzki, Kosieradzki, Rozbicki (85’Wielogórski)

Pozostałe wyniki 14 kolejki: Hutnik Huta Czechy – Płomień Dębe Wielkie 6:1, Tygrys Huta Mińska – Wektra Zbuczyn 3:0, Miedzanka Miedzna – Zryw Sobolew 2:3, Fenix Siennica – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:1, Victoria Kałuszyn – Tajfun Jartypory 1:2, Czarni Węgrów – Naprzód Skórzec 4:1