Zamknij

Ślubowanie i pasowanie pierwszaków w Kosowie

11:57, 09.11.2017 | INFO/FOT. SP KOSÓW LACKI
REKLAMA
Skomentuj

38 pierwszoklasistów zostało włączonych w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. 

Świadkami tego wyjątkowego dla uczniów wydarzenia byli rodzice i ich bliscy, dyrektor szkoły - Grażyna Niemierka i Elżbieta Mateusiak, dyrektor przedszkola - Elżbieta Pietrzykowska, wychowawcy oraz goście - ksiądz proboszcz, przedstawiciele  Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim, policji oraz Rady Rodziców. 
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas pierwszych i przedstawiciele klas III. W trakcie uroczystości pierwszoklasiści wykazali się znajomością Hymnu Państwowego, Hymnu Szkoły, symboli narodowych, obowiązków ucznia oraz zachowania się na przejściu dla pieszych. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Część oficjalną wyreżyserowały wychowawczynie - Ewa Ratyńska i Jadwiga Kędzior, a taniec przygotowała Iwona Wyszomierska.
Potem uczniowie w ozdobnych biretach złożyli uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim dokonała Pani Dyrektor Grażyna Niemierka. Wychowawczynie, aby upamiętnić to wydarzenie, wręczyły każdemu pierwszakowi pamiątkowy dyplom oraz plan lekcji, a rodzice medale i kuferki z uczniowskimi skarbami. Również zaproszeni goście obdarowali dzieci drobnymi upominkami. Ksiądz Tomasz Pełszyk skierował ciepłe słowa do najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć w okolicznościowych biretach, dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z rodzicami i  wychowawcami dalej świętowali dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.
Naszym pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

(INFO/FOT. SP KOSÓW LACKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone