Zamknij

Wiele emocji dostarczyła gra „W poszukiwaniu kapusia”

16:53, 21.11.2017 | 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 19 listopada zakończył się biwak harcerski „W zastępie siła” zorganizowany w szkole w Jabłonnie Lackiej. 

W biwaku udział wzięły 3 drużyny: 9 SDH „Orlęta” z dh. Natalią Adamczuk, 22. DH „Pędziwiatry” z drużynową phm. Anną Kożuchowską-Kurylak i kapelanem drużyny ks. Łukaszem Skarżyńskim oraz 91. SDH „Tanijas” z przybocznymi pwd. Rafałem Mikołajewskim, Michałem Moczulskim i pwd. Wojtkiem Gilem.
Już pierwszego dnia po apelu inauguracyjnym, harcerze mogli bliżej poznać się podczas świecowiska poświęconego twórcy skautingu gen. Robertowi Baden Powellowi. Wieczorem odbył się zaś Zastępowy Turniej Kwatermistrzowski, w którym harcerze mieli okazję wykazać się umiejętnościami takimi jak: wykorzystanie węzłów harcerskich np. do połączenia lin, złożeniem kanadyjki, zrolowaniem koca czy chociażby przetransportowania rannego. Rywalizację wygrał zastęp Wędrowniczki, II miejsce zajął zastęp Błyskawice z 22. DH, trzecie zaś zastęp Zorza z 91.SDH Tanijas. Dzień ten był też okazją do wspólnego spędzenia czasu podczas zabaw i gier integrujących te 3 środowiska harcerskie. Wielkim wyzwaniem dla harcerzy była sobotnia gra w terenie, podczas której sprawdzana była nie tylko wiedza z historii harcerstwa czy symboliki, ale zaradność harcerzy. Usmażenie jajka, odszyfrowanie wiadomości i przekazanie jej telefonem polowym, pajęczynowy tor przeszkód czy pomoc rannemu nie dla wszystkich okazało się łatwym zadaniem. Tu najlepszy okazał się zastęp Vatos z 91. SDH, II miejsce zajął zastęp Wędrowniczki z 22. DH, a III Golf z 9. SDH.

Wiele emocji wzbudziła też fabularna gra „W poszukiwaniu kapusia” oparta na losach ludzi żyjących w czasach II wojny światowej. Harcerze wcielając się członków Szarych Szeregów musieli nie tylko pomóc zatroskanemu ojcu uwolnić córkę z pomocą przekupnego Niemca, młodej sanitariuszki, piekarza,  rannej lekarki czy listonosza. Ich zadaniem było też odnalezienie wśród spotkanych postaci kapusia.

W niedzielę cały biwak uczestniczył w Mszy Świętej odprawianej przez kapelana 22. DH ks. Łukasza Skarżyńskiego, po której na apelu wręczono pamiątkowe podziękowania.
22. DH serdecznie dziękuje nauczycielom, którzy pomogli nam w organizacji biwaku paniom: Beacie Milewskiej, Ewie Litwiniak Renacie Lalak, Renacie Kryszczuk i panu Sławkowi Ołtarzewskiemu. Dziękujemy szkolnej kucharce pani Marzenie Ilczuk oraz rodzicom paniom: Agnieszce Niemirce i Katarzynie Niemierce za pyszny obiad. Paniom Jadwidze Bolewskiej i Agnieszce Milik za smaczne ciasto dla harcerzy. Dyrekcji naszej szkoły zaś za zaufanie i wielką przychylność.

(22. DH)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone