Zamknij

Tomasz Sekielski w Kosowie Lackim mówił o tajnikach swojej pracy

13:29, 27.11.2017 | HANNA PRZESMYCKA
REKLAMA
Skomentuj

Gościem Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia w Kosowie Lackim był Tomasz Sekielski – znany dziennikarz, najczęściej kojarzony z programami telewizyjnymi takimi jak „Kropka nad i”, „Prześwietlenie”, „Teraz my!”, „Po prostu”, „Woronicza 17”, „Czarno na białym”  itd.

Tomasz Sekielski opowiadał o tajnikach pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza. Wspominał początki swojej kariery, co wzbudziło zainteresowanie młodzieży. Niektórzy uczniowie zaczynają bowiem, tak jak kiedyś gość spotkania - pracują w zespole redakcyjnym szkolnego radiowęzła. Dziennikarz opowiadał o kolejnych etapach w swoim bogatym i intensywnym życiu zawodowym, o doświadczeniach w pracy w kolejnych rozgłośniach radiowych i telewizjach, trochę o ludziach, z którymi współpracował. Swoje opowieści przeplatał pokazami zdjęć m.in. z. wojny w Kosowie,  z ukraińskiego Majdanu, obozów dla uchodźców. Ciekawa dla uczestników spotkania była też najmniej znana sfera życia zawodowego prelegenta, a mianowicie pisarstwo – z książkami Tomasza Sekielskiego m.in. z serii „Od deski do deski” do tej pory zetknęło się niewielu kosowskich uczniów.
Spotkanie z Tomaszem Sekielskim zostało zorganizowane dzięki przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kosowa Lackiego do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Tygiel Doliny Bugu”. Uczniowie LO i BSI oraz zaproszeni do Kosowa przedstawiciele okolicznych oddziałów gimnazjalnych m.in. z Kosowa, Skibniewa, Prostyni i Małkini - łącznie około 250 osób – poznali wyjątkowego i uzdolnionego człowieka, poznali kulisy jego pracy, poznali tajniki pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza, zdobyli autografy oraz selfie.

(HANNA PRZESMYCKA)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone