Zamknij

Patriotyczny wieczór w przedszkolu Leśna Kraina

19:18, 02.12.2017 | MAGDALENA STRUS
REKLAMA
Skomentuj

W grupie Misie odbył się wieczorek patriotyczny pod hasłem: „Przedszkolaki dla niepodległej Polski”. 

Zapraszając rodziców do wspólnego świętowania jednej z najważniejszych rocznic narodowych, chcieliśmy oddać cześć i wyrazić wdzięczność tym wszystkim, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.
Dzieci w pięknych strojach ludowych zaprezentowały się w tańcu kujawiak. Wspólnie z rodzicami  recytowały wiersze m.in. „Katechizm polskiego dziecka” i śpiewały piosenki z czasów walki o niepodległość: „Wojenko, wojenko”,  „Rozkwitały pąki białych róż”. 
Uwieńczeniem całego spotkania było stworzenie mapy Polski, na której pojawiły się czerwone serca z wypisanymi życzeniami dla Ojczyzny. Były one piękne, wzruszające i wyrażające troskę o dobro naszego kraju. Na chwilę mogliśmy się zatrzymać i pomyśleć, ile krwi kosztowało zdobycie wolności, a także oddać hołd tym, którzy za tę wolność oddali swoje życie. Przypomnieliśmy sobie trudną historię naszego narodu i drogę Polaków do upragnionej wolności.
Dziękujemy rodzicom, którzy przybyli na spotkanie, aby wspólnie z Leśną Krainą uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

 

(MAGDALENA STRUS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone