Zamknij

Cecyliada: muzyka i przekazanie władzy nowym uczniom

19:36, 02.12.2017 | ALEKSANDRA SOWA/FOT. SLO
REKLAMA
Skomentuj

23 listopada odbyła się jedna z najważniejszych imprez w szkołach salezjańskich – Cecyliada, czyli uroczystość poświęcona wspomnieniu św. Cecylii - patronki muzyki, głównie kościelnej. 

Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, aby posłuchać szkolnych talentów wokalnych i instrumentalistów. W czasie Cecyliady odbywała się loteria fantowa, przygotowana przez klasę VII, z której dochód został przeznaczony na szczytny cel. 
Po wszystkich występach mieliśmy przyjemność posłuchać utworu Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Uczciliśmy w ten sposób pamięć zmarłego kilka miesięcy temu artysty. 
Najlepszy występ wieczoru w każdej z kategorii wybierano w głosowaniu. Takim sposobem najlepszą wokalistką została Julia Hawryluk, instrumentalistą Jan Rydzewski, a najlepszym zespołem okazał się duet Weroniki Grochowskiej i Marii Nowak.
Tradycją podczas imprezy jest przekazanie władzy w samorządzie uczniowskim. Przedstawiciele zarówno starego, jak i nowego miały czas, by podziękować za wsparcie i współpracę. Nowym przewodniczącym samorządu w liceum został Filip Moczulski, zastępując Łukasz Roguskiego. W gimnazjum funkcję od Mikołaja Rydzewskiego przejęła Justyna Marciniak. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieje, że za rok znów połączy nas muzyka.

 

(ALEKSANDRA SOWA/FOT. SLO)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone