Zamknij

Trzy wystawy można obejrzeć w Kosowie Lackim

15:10, 05.03.2018 | INFO/FOT. M-GOK KOSÓW LACKI
REKLAMA
Skomentuj

1 marca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim włączył się w akcję upamiętniania Żołnierzy Wyklętych, czyli tych, którzy po 1945 roku kontynuowali partyzancką walkę z okupantem sowieckim. 

Podlasie, zwłaszcza zaś teren powiatu sokołowskiego, w tym i gminy Kosów Lacki, było areną niezwykle krwawych i zaciętych walk. Burzliwy dyskurs toczący się wokół tych, którzy nie uwierzyli w „wyzwolenie” i zachowali swą niezłomna postawę odzwierciedlają przygotowane w naszym ośrodku wystawy. Dwie z nich są autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej: „Mazowsze i Podlasie w ogniu 1944-1956” oraz „Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956” – wpisują się one także w obchodzoną w tym roku rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trzecia wystawa „Podlaskie podziemie niepodległościowe w literaturze” ,przygotowana przez MGOK, pokazuje prace badawcze, wspomnienia, komiksy poświęcone Żołnierzom Niezłomnym. 
1 marca w Narodowym Dniu Pamięci O Żołnierzach Wyklętych wyświetliliśmy również film dokumentalny Adama Sikorskiego „Kamienie wołać będą” zrealizowany przez Instytutu Pamięci Narodowej.

(INFO/FOT. M-GOK KOSÓW LACKI)
REKLAMA

Komentarze (1)

czytelnikczytelnik

0 0

Czy był ktoś jeszcze na wystawie oprócz tych państwa na zdjęciu? 22:18, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone