Zamknij

W piątek w SOK ciekawa konferencja "Niepodległość na Podlasiu"

21:27, 06.03.2018 | INFO: SOK/FOT. ARCHIWUM B. WACHOWICZ
REKLAMA
Skomentuj

W inauguracji obchodów 100-lecia niepodległości Polski w Sokołowie Podlaskim udział weźmie m.in. pisarka Barbara Wachowicz, czyli „Basia z Podlasia”.

Już 9 marca o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się konferencja pt. „Niepodległość na Podlasiu”, która zainauguruje wiele różnorodnych przedsięwzięć artystycznych i historycznych upamiętniających 100-lecie Niepodległości.
Celem konferencji jest zwiększenie świadomości i wiedzy wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza wśród młodzieży, na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości w najbliższym otoczeniu - Podlasiu. Poruszone na konferencji tematy ukażą jak ważną sprawą jest poczucie wspólnoty i tożsamości narodowej oraz jak wielką wartością jest wychowanie kolejnych pokoleń w duchu patriotyzmu i umiłowanie wolności.
Pierwszą część konferencji stanowić będą dwa wykłady historyczne: „Wracam znowu skądem. Duchowe boje o tożsamość Podlasia” – wykładowca Artur Ziontek oraz „Ziemia Sokołowska w walce o niepodległość (1867-1921) – wykładowca Jacek Odziemczyk.
Druga część to opowieść literacka pt. „A imię Jej – Niepodległa!”, poświęcona Bohaterom Niepodległości z Marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele, a także Harcerzom Polskim, których Marszałek nazwał tymi, „którzy pierwsi odważyli się sięgnąć po zaszczytne miano Żołnierzy Niepodległości”.O tych wydarzeniach i Mężach Stanu opowie Barbara Wachowicz, osoba obdarzona tytułami „Pisarki losu polskiego” i „Mistrzyni Mowy Polskiej”.
Podczas konferencji wystąpi Chór Kameralny KOE pod batutą Anety Mroczek, który wykona trzy utwory: „Rota” - muz. F. Nowowiejski, M. Konopnicka, „Moja piosenka” - muz. J. Świder, C.K. Norwid, „O ziemio polska - muz. J. Łuciuk, J. Paweł II. Serdecznie zapraszamy!

(INFO: SOK/FOT. ARCHIWUM B. WACHOWICZ)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone