Zamknij

Nauczyciele z I Liceum tym razem szkolili się w Turcji

09:19, 09.04.2018 | JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 19-23 marca w Ankarze odbyło się szkolenie w ramach projektu MakeITreal, w którym wzięło udział czworo nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. 

Szkolenie odbywało się na Miiddle East Technical Universty (Orta Dogu Teknik Universitesi). W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się z kilkoma programami do tworzenia modeli 3D, wymieniali się z partnerami projektu dotychczasowymi osiągnięciami uczniów w projekcie, zapoznawali się również z możliwościami zastosowania druku 3D w różnych dziedzinach nauki i techniki (tworzenie modeli architektonicznych, części różnych urządzeń, wytwarzanie protez medycznych – nawet włókien nerwowych) i innych. Została również omówiona metodologia tworzenia projektów – od pomysłu do przemysłu – nad czym pracowały zadaniowe grupy międzynarodowe.
W ramach zajęć nauczyciele I Liceum mieli także okazję odwiedzić pracownię architektoniczną METU, wykorzystującą w praktyce modelowanie 3D, odwiedzili również szkołę partnerską uczestniczącą w projekcie MakeITreal, a także muzeum historii nauki mieszczące się na terenie campusu METU. Zdobyte doświadczenie zostanie wykorzystane w pracy z uczniami, tym bardziej, że szkoła od roku dysponuje już drukarką 3D i pierwsze grupy młodzieży zostały wdrożone do projektu. 

(JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO)
REKLAMA

Komentarze (3)

OtoOto

3 5

Sposób na utylizację podatków - ZNAKOMITY! 13:09, 09.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EnzoEnzo

4 5

Ciekawe ilu z tych nauczycieli miało jakikolwiek pojęcie o projektowaniu 3D. Posiadać drukarkę 3D, a korzystać z niej to daleka droga. 16:32, 09.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do EnzoDo Enzo

5 4

Otóż miało, bo jeździło na różne szkolenia i warsztaty oraz współpracuje z Politechniką Warszawką. Po to także ten wyjazd.Zazdrośnicy widzę strasznie się uaktywnili 17:03, 09.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone