Zamknij

Uczniowie „Rolnika” skorzystają z ciekawych kursów i warsztatów

22:56, 12.04.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Bezpłatnie będą mogli zrobić kurs baristy, poznać kuchnie świata, zdobyć uprawnienia operatora kos spalinowych czy zgłębić tajniki pielęgnacji ogrodów.

Kursy i warsztaty dla uczniów ZS CKR w Sokołowie Podlaskim realizowane będą w ramach projektu, którego liderem jest Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, a partnerem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Realizowany będzie on do 30 września 2020 r. Na działania związane z projektem, który obejmuje też inne szkoły rolnicze w Polsce przeznaczonych zostanie blisko 4,5 mln zł.
Do projektu zostanie zakwalifikowanych co najmniej 254 uczniów z kierunków nauczania: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik oraz technik weterynarii. 

- Uczniowie będą mogli skorzystać z kursów, które dadzą im dodatkowe umiejętności i kwalifikacje oraz z warsztatów organizowanych m.in. na uczelniach wyższych. Dla 204 osób przewidziano też płatne staże, które realizować można będzie u pracodawców z całego Mazowsza – wyjaśnia dyrektor ZS CKR w Sokołowie Podlaskim Sławomir Wróblewski. - Propozycji jest sporo i są różnorodne. Doskonale uzupełnią one ofertę szkoły, a uczniom dadzą dodatkowe korzyści.

Na liście projektowych działań dla uczniów, którzy zechcą po zakończeniu nauki związać się z gastronomią są: kurs „Kelner”, warsztaty „Akademia florystyki – dekoracja stołów”, „Barista”, „Kuchnie świata”, „Akademia tortownia” czy laboratorium „Akademia Zdrowej Żywności’ na uczelni wyższej.
Przyszłym rolnikom, ale nie tylko, przydadzą się kursy „Obsługa kombajnu”, „Operator pilarek spalinowych”, „Operator kos spalinowych”, „Przygotowanie zwierząt do aukcji”, „Operator wózków widłowych”, „Rozpoznawanie gatunków roślin”, „Pielęgnacja ogrodów”, „Inseminator”, „Pielęgnacja racic i poroża”.
Dla wszystkich kierunków kształcenia  przewidziano warsztaty na uczelniach wyższych. W ramach projektu uczniowie będą mieli też okazję uczyć się języka obcego zawodowego, wziąć udział w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej i z pracy zespołowej. Z ramienia szkoły za realizację edukacyjnych działań odpowiedzialni są wicedyrektor Kazimierz Tarkowski i kierownik praktycznej nauki zawodu Katarzyna Rytel.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (5)

ChłopChłop

26 13

Ja się Wróblewski wykazuje szkoda że jak jego ludzie są u sterów to w sp1 nic nie załatwił tylko zamienił na wygodny stołek dobrze że synka zdarzył wcisnąć. 07:58, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do zazdrośnikado zazdrośnika

10 23

Artykuł jest o pożytecznym dla uczniów projekcie a ty znów swoje. żółć cię zalewa, idź może do kościoła, albo na długi spacer. to może i znów będziesz pisać bez błędów ortograficznych 08:19, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Baba do ChłopaBaba do Chłopa

23 1

Coś w tym jest. To taki Mr. Nobody 20:57, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChłopChłop

15 4

Nikodem Dyzma Hihi socjotechnika rodem z PRL ćwir ćwir rzekł wróbelek 12:28, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ludzie potrafią miećLudzie potrafią mieć

3 0

Dzika komedia, produkcji Pedro Almodovara, przedstawia opowieść, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Co by się stało, gdybyśmy choć raz dali upust swoim emocjom? Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą ?dość!? i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. 13:52, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone