Zamknij

Młodzież z „Szóstki” odwiedziła Jekabpils na Łotwie

14:30, 01.05.2018 | DANUTA LEONIEC
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 23-26 kwietnia młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z opiekunami po raz kolejny wyjechała do partnerskiego miasta Sokołowa Podlaskiego - Jekabpils na Łotwie. 

Po serdecznym  powitaniu  uczniowie zakwaterowani zostali u łotewskich rodzin. Drugi dzień spędzili w Jekabpils. Po oficjalnym powitaniu przez dyrektora tamtejszego Valsts Gimnazija uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez łotewską nauczycielkę oraz obejrzeli występ zespołu ludowego. Po południu złożyli wizytę pani wicemer w Urzędzie Miasta Jekabpils. Wielkie emocje wzbudziło spotkanie z Rihardsem Barkovskis ze Stowarzyszenia Polaków na Łotwie „Rodacy” oraz z certyfikowana zielarką Maiją. Trzeci dzień wymiany młodzież spędziła w Rydze. W stolicy Republiki Łotewskiej uczniowie świetnie bawili się w Parku Trampolin i Muzeum Iluzji. Miasto zachwyciło zwiedzających zarówno zabytkami, jak i nowoczesną architekturą.
Nasi łotewscy przyjaciele okazali młodzieży i opiekunom wiele serdeczności i gościnności. Mamy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie przetrwają próbę czasu. Wymiana młodzieży sprzyja nawiązywaniu kontaktów, poznawaniu kultury i obyczajów innych narodów, uświadamia jak wielkie znaczenie ma znajomość języków obcych. Uczy zarówno współpracy, jak i samodzielności. Sprzyja rozwijaniu kreatywności. Wymiana młodzieży to wspaniałe i niezapomniane doświadczenie i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie kontynuowana.

(DANUTA LEONIEC)
REKLAMA

Komentarze (1)

Sprawy ważniejszeSprawy ważniejsze

0 0

Jesteśmy tak ciency, że nawet petycji do Trumpa nie potrafimy podpisać. Gdyby ta ustawa 447 / 1226 była skierowana przeciwko Izraelowi, byłyby już miliony podpisów. A u nas .. pupeńka. Ilu Polaków to Pełnowartościowi Ludzie? Kiepsko. OK. 1 PROMIL. Tu macie link. Podpisujcie! Może by Pani Adminka coś zrobiła, by to promować? To nie są żarty! Podobno ok. 70% Sokołowa przed wojną należało do żydów. Oni nas wykończą. Ratunku! https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017 21:33, 02.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone