Zamknij

Uczniowie z „Szarej” rozwijali swoje pasje kulinarne

22:38, 25.05.2018 | INFO/FT. ZS NR 1
REKLAMA
Skomentuj

Zespół Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim to szkoła otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę z innymi placówkami, instytucjami i zakładami pracy, które mogą pomóc uczniom rozwijać swoje pasje i zainteresowania. 

Taką współpracę szkoła nawiązała z Restauracją Zamkowa w Drohiczynie, której właścicielka –  Teresa Nazarczuk, zaprosiła uczniów ZS Nr 1 do udziału w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w jej restauracyjnej kuchni pod okiem wykwalifikowanych pracowników. Pierwsze spotkanie z cyklu: „Rozwijamy nasze pasje kulinarne” odbyło się 14. maja i zostało zaplanowane w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas pierwszych Technikum Nr 1 o kierunku technik hotelarstwa oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 o kierunku kucharz. 
W warsztatach wzięli udział uczniowie: Natalia Kamińska, Karolina Sawicka i Michał Gorczyca. Podczas zajęć uczestnicy nauczyli się przygotowywać potrawę regionalną z Podlasia – zaguby, która cieszy się dużym uznaniem wśród turystów odwiedzających Drohiczyn i okolice. Uczniowie z przyjemnością i zapałem podjęli wyzwanie przyrządzenia regionalnego specjału.
Już od września 2018 r. do przedsięwzięcia przyłączą się również uczniowie nowopowstałych kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności. Zdobyte doświadczenia kulinarne będą mogli doskonalić w profesjonalnej pracowni gastronomicznej, która powstanie na terenie Zespołu Szkól Nr 1. Utworzona ona zostanie ze środków pozyskanych z najnowszego projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa szkolnego” w ramach priorytetu X Edukacja dla rozwoju regionu, który opiewa na 7 milionów złotych. 
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły będą mogli również uczestniczyć w praktykach zawodowych organizowanych dla nich w renomowanych restauracjach w Polsce, stażach oraz kursach szkoleniowych. 

(INFO/FT. ZS NR 1)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone