Zamknij

Laureatom osobiście gratulował biskup Tadeusz Pikus

16:11, 11.06.2018 | INFO/FOT. PLO W KOSOWIE LACKIM
REKLAMA
Skomentuj

Finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”, miał miejsce w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

W poniedziałek, 28 maja, w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”.O dużym zainteresowaniu poezją naszego wielkiego rodaka świadczy niewątpliwie liczba uczestników konkursu – aż 20 gimnazjalistów z  siedmiu szkół: z Ceranowa, Kamionny, Kosowa Lackiego, Małkini Górnej (Zespołu Szkół nr 2),  Prostyni, Skibniewa i Sterdyni. Dla najlepszych czekały cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez organizatora – Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a dla wszystkich uczestników - upominki od władz samorządowych  Kosowa Lackiego. 
Konkurs objęty był honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Biskupa Tadeusza Pikusa, którego obecność uświetniła wydarzenie. Na uroczystość przybyli także burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz ks. Jarosław Wojasiński, pełniący obowiązki proboszcza Parafii NNMP w Kosowie Lackim.Wśród zgromadzonych nie zabrakło także młodzieży gimnazjalnej i licealnej. 
Jury konkursu przyznało: I miejsce Katarzynie  Fabisiak ze szkoły w Ceranowie, II miejsce - Darii Ołtarzewskiej z Prostyni oraz III miejsce – Julii Kur ze Sterdyni. Ks. bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym  do uczestników wszystkich nazwał zwycięzcami, dziękował młodym ludziom za piękną postawę  i  zachęcał do wysiłku, do zgłębiania twórczości Jana Pawła II. Odnosząc się do wysłuchanych wierszy, wskazywał na mądre, metaforyczne ich przesłanie, podkreślał wartości etyczne, moralne, patriotyczne oraz bogactwo osobowości Papieża ujawniające się w pięknym poetyckim języku, biskup na ręce pani dyrektor Hanny Przesmyckiej przekazał gratulacje za podjęcie inicjatywy i dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu.
Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji najsłynniejszego Polaka -  dobrze znanego jako papieża, ale mniej jako poety. Wybór wynikał także z planu działań szkoły w związku z Rokiem dla Niepodległej. 

 

(INFO/FOT. PLO W KOSOWIE LACKIM)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone