Zamknij

Jabłońscy harcerze na biwaku z prawdziwego zdarzenia

22:52, 26.06.2018 | INFO/FOT. 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

„Harcerstwo dawniej i dziś” – pod takim hasłem odbył się biwak 22. Drużyny Harcerskiej z Jabłonny Lackiej pod namiotami w Gródku. 

Harcerze podczas biwaku wrócili do harcerskich korzeni i od samego początku przygotowali sobie miejsce biwakowania, począwszy od toalety, skończywszy na miejscu na ognisko,  rozstawianiu namiotów czy trójnogu do kociołka. Bawili się w różne dawne - harcerskie gry i zabawy i mimo, że pogodna nie rozpieszczała harcerzy – biwak zaliczyć trzeba do bardzo udanych.
"Każdy osioł potrafi być dobrym skautem podczas pogody" - mawiał gen. Robert Baden-Powell. A co zrobić, jak podczas biwaku pada, pada, pada??? To proste, oto przepis: głównym jego składnikiem jest zgrana ekipa harcerzy, przyprawiona umacniającą się przyjaźnią między członkami drużyny, garścią optymizmu połączoną z wielkim poczuciem humoru i radością i mamy - udany biwak w kroplach deszczu! 
Drużynowa phm. Anna Kożuchowska-Kurylak wraz z harcerzami serdecznie dziękują Państwu Elżbiecie i Pawłowi Fiuczkom za nieocenioną pomoc logistyczną przy biwaku i pyszne ciasto, pani Jadwidze Bolewskiej za pyszne ciasto, pani Agnieszce Niemirka i Katarzynie Niemierka za przepyszny obiad i fantastyczne kotlety! Dziękujemy pani Agnieszce Deniziak za cudowne, urzekające piosenki harcerskie, które na stałe wejdą do naszego śpiewnika. Dh. Marcie Kosińskiej za miłe słowa i pokazanie, że harcerstwo to fantastyczna przygoda, która na lata zostaje w sercu harcerza!!! Dziękujemy dh. Adamowi Mazurkowi za kierowanie biwakiem, piękne chwile, pomysł na biwak pod namiotami! A przed harcerzami teraz...obóz drużyny! Do zobaczenia w Sztutowie!

(INFO/FOT. 22. DH)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone