Zamknij

Na festiwalu zaprezentowali swoje talenty. A mają ich niemało…

09:45, 11.05.2017 | ANETA NOWAK/FOT. PG NR 1
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku szkolnym w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim już po raz VI odbył się Festiwal Talentów. W tegorocznej edycji Festiwalu organizatorzy postanowili wyłonić najlepszych w następujących kategoriach : nauka, piosenka, recytacja, taniec, rysunek, kabaret, sport, film i … inny talent. 

Praca uczniów i nauczycieli trwała kilka miesięcy. W tym czasie uczniowie ćwiczyli i rozwijali swoje zdolności, doskonalili się w ulubionych dziedzinach. 27 kwietnia podczas gali podsumowania festiwalu rozdano zwycięzcom nagrody. 
Na początku uroczystości zaprezentowały się grupy, które nie brały udziały w konkursie. Ich członkowie rozwijają swoje talenty na zajęciach kół zainteresowań: zespołu „Gimnazjalband” pod kierunkiem pana Michała Soszki, grupy teatralnej „Żekate”, którą prowadzą panie Maria Janista i Joanna Puchalska, cheerleaderek, które ćwiczą pod kierunkiem pani Elżbiety Lech.

W tym roku po raz drugi wyłoniliśmy Mistrzów Nauki. W grudniu odbyły się eliminacje . W II etapie uczniowie wykazali się dużą wiedzą z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Po burzliwych obradach jury i dogrywkach Mistrzami Nauki zostali: w klasach I - Jakub Łukasiak z Ic; w klasach II - Kamil Laskowski z IIa; w klasach III - Szymon Bartosiak z IIIb.

W kategorii wokalista najlepszymi okazali się: Gabriela Grabowska z IIId; trio Anna Garczyńska z IIIb, Karolina Królikowska z IIIb, Agata Skwierczyńska z IIa; Piort Sobolewski z IIIe. Wyróżnienie otrzymali chłopcy z IIIe. Paulina Leoniec z IIIb podczas eliminacji pokazała talent poetycki. Napisała wiersz „Cel”, który mogliśmy przeczytać na prezentacji. Paulina Leoniec ma również talent recytatorski. Zaprezentowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Gałązka bzu”. W kategorii taniec wygrała Karolina Królikowska z IIIb, która wspaniale zatańczyła przed widownią. Wyróżnienie otrzymała Julia Ładziak z IIc. 
Niewątpliwie, by pięknie rysować potrzebny jest talent. Prace uczniów wyróżnionych mogliśmy oglądać podczas uroczystości. Komisja, której przewodniczyła pani Małgorzata Świsłowska, przyznała trzy wyróżnienia. Otrzymali je Zuzanna Chmielewska z IIIc, Barbara Przybyszewska z IIc i Marcin Soszyński z IIa.
W kategorii kabaret wzięli udział uczniowie, którzy mają poczucie humoru, chętnie oglądają sceny kabaretowe, a nawet sami potrafią wcielić się w zabawne role. Zwycięzca Michał Dąbrowiecki z IIIb zagrał Mariolkę z Kabaretu Niemoralnego Niepokoju. Mariusz Górski z Ib pasjonuje się filmem. Otrzymał wyróżnienie w kategorii film. W wolnym czasie tworzy filmiki animowane. Wśród naszych uczennic jest też niezwykła dziewczyna, która fascynuje się projektowaniem strojów. To Julia Bielińska z IIa. Na gali mogliśmy zobaczyć i podziwiać piękne sukienki, które są jej dziełem. 

Nasza szkoła słynie z wybitnych sportowców. Wśród nich są Kuba i Mikołaj Duch z IIIe oraz Radek Doliński z IIc. Kuba i Mikołaj Duch pracują bardzo ciężko. Początkowo trenowali 5 razy w tygodniu, obecnie dwa razy. Reprezentują barwy Klubu ULKS Siedlce. Trenują pod okiem: Lidii Chojeckiej – wieloletniej zwyciężczyni biegów średnich i długich, między innymi trzykrotnej mistrzyni Europy oraz Jean-Marca Leandro. Radek Doliński posiada niezwykłą umiejętność pływania, wrodzoną skromność i charyzmę. Trenuje od 8 lat, 7 razy w tygodniu, w tym 2 razy przed lekcjami. W ciągu tygodnia przepływa ok. 20 km, jest to prawie 1000 długości basenu. Trenuje w klubie sportowym Neptun Sokołów Podlaski. Jego obecny trener to Grzegorz Jezierski. 

Festiwal Talentów nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu nauczycieli i uczniów. Dziękujemy nauczycielom, którzy pomagali organizatorom. Dziękujemy uczniom, którzy chcieli włączyć się do zabawy. Jesteśmy z nich dumni ze wszystkich uczestników festiwalu. Jesteśmy wdzięczni również sponsorom: panu Rafałowi Flakowskiemu, pani Katarzynie Rudnickiej, pani Lidii Soszyńskiej, panu Jarosławowi Bielińskiemu z Firmy Topaz, panu Dariuszowi Smuniewskiemu z firmy DARGAZ oraz firmie StalFa za udzielenie wsparcia finansowego. Dzięki temu udało się zakupić wiele nagród.

(ANETA NOWAK/FOT. PG NR 1)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018