Zamknij

„Sokołowianie” wystąpili w Wiśniewie

13:17, 19.09.2017 | INFO: ZPiT/FOT: UG WIŚNIEW
REKLAMA
Skomentuj

Tancerze zachwycili widzów podczas dożynek w tej miejscowości. Już przygotowują się do kolejnych występów, m.in. w stolicy Wielkopolski.

Dożynki to niezwykle ważny czas dla wszystkich osób, które związane są z polską wsią i wkładają ogromny wysiłek w uprawę roli. Dawniej święto plonów tradycyjnie przypadało na czas równonocy jesiennej po zakończeniu żniw. Była to okazja dla gospodarzy, by podziękować swojej służbie i pracownikom za solidną pracę. Był to również czas radości i hucznej zabawy, co nie zmieniło się do dzisiaj. Z tej okazji, w dożynkach organizowanych w Gminie Wiśniew na zaproszenie wójta i dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”. Jak twierdzą organizatorzy tego przedsięwzięcia „żywiołowy występ grupy z Sokołowa Podlaskiego zachwycił publiczność wysokim poziomem artystycznym i pięknymi, tradycyjnymi strojami”. 
- Serdecznie dziękujemy dyrekcji GOK i władzom gminy Wiśniew za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli wystąpić przed tak wspaniałą i wdzięczną publicznością, do której chce się wracać – mówi kierownik artystyczny Zespołu Iwona Kopiwoda. 
Harmonogram występów ZPiT „Sokołowianie” jest bardzo napięty. Już trwają intensywne przygotowania tancerzy do Turnieju Tańców Polskich w Siemiatyczach i koncertu w Poznaniu. 

 

(INFO: ZPiT/FOT: UG WIŚNIEW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone | 2018